NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

| dodał:

1. Dziś II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP patronalne święto dziewcząt, Rycerstwa Niepokalanej oraz Sióstr Służek NMP Niepokalanej pracujących w naszej parafii, o których pamiętajmy w naszych modlitwach.

Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby porządkowe i remontowe naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożona na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Od dzisiejszej niedzieli i w następne niedziele Adwentudzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny.

Dziś o godz. 1500, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy równieżnowe osoby na to modlitewne spotkanie.

2. W tym tygodniu:

a) w piątek wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy oraz 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego i Ojczyzny zostanie odprawiona w piątek o godz. 17.00 na którą zapraszamy.

b) w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

c) w przyszłą niedzielę III Niedziela Adwentu „Gaudete” błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę na którą serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę VII-ma rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. Przypominamy, że nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy, aby wchodzący do kościoła i wychodzący zamykali drzwi kościoła. Wszystkim też wiadomo, że ogrzewanie kościoła kosztuje. Pamiętajmy o tym składając ofiary na tacę. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę na kościół w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Adwentowej po domach. Zachęcamy również do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.

5. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Kościoła w Grecji ks. Andrzej Grajewski zebrał ofiary w kwocie ... zł. Wszystkim ofiarodawcom ks. Andrzej składa serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W zakrystii i przed kościołem można nabyć czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.