NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś I Niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca rozpoczynająca Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w Adwencie i Wielkim Poście nie ma procesji eucharystycznej.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych:

Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie ty, które cierpią oraz o dobre przeżycie czasu Adwentu i o Boże błogosławieństwo na zbliżające się Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii.

3. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.

b) w środę wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy, patronki górników.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

Po porannej adoracji we czwartek spotkanie z Gronem Przyjaciół Seminarium Duchownego w Białymstoku, w sali na nowej plebanii.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek wspomnienie dowolne św. Mikołaja, Biskupa słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia, godnego naśladowania oraz pierwszy piątek miesiąca.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła oraz pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

f) w przyszłą niedzielę II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP patronalne święto dziewcząt, Rycerstwa Niepokalanej oraz Sióstr Służek NMP Niepokalanej pracujących w naszej parafii, o których pamiętajmy w naszych modlitwach.

Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Od godz. 12.00 do 13.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Godzina Łaski i o godz. 13.00 Msza św. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

g) w przyszłą niedzielę Msza św. Roratnia o godz. 6.00 zostanie odprawiona w intencji pracowników Służby Zdrowia w Sokółce i ich rodzin, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby porządkowe i remontowe naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. Patronować nam będzie w tym świętym czasie Adwentu Matka Boża. Pomocą w przeżywaniu Adwentu będą Roraty i Rekolekcje Adwentowe przewidziane na 20-21-22 grudnia 2019 r., tj. piątek, sobota, niedziela.

Przypominamy, że Roraty będą odprawiane w niedzielę i święta o godz. 6.00, a w dni powszednie (poniedziałek, środę, sobotę) o godz. 6.30. Dzieci przychodzą na Roraty w poniedziałek i środę na godz. 17.00 z lampionami, w sobotę na godz. 7.30. Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w Roratach.

Młodzież bierze udział w Roratach w piątki o godz. 17.00.

5. Przeżywając Adwent nie zapominamy o chorych i cierpiących. Dla tych osób, które nie mogą przyjść do kościoła organizowana jest Spowiedź i Komunia Święta Adwentowa po domach w sobotę 21 grudnia od godz. 12.00. Chorych należy zgłaszać do księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając dokładny adres chorego. Do chorych w dniu 21 grudnia kapłani sami udadzą się do ich domów z posługą sakramentalną. Prosimy nie odkładać Spowiedzi Adwentowej Chorych na inne dni czy też na Święta Bożego Narodzenia.

6. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

7. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2020 roku.

8. W zakrystii są rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy do nabycia tych świec.