NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii, ich rodziców i opiekunów na którą serdecznie zapraszamy zaangażowanych w Eucharystyczny Ruch Młodych i chcących należeć do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Pielgrzyma.

Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W tym tygodniu:

a) w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła oraz dzień imienin naszego ks. Andrzeja, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając mu obfite Boże łaski.

b) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i I niedziela Adwentu rozpoczynająca Adwent oraz Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”.

3. Adwent to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Chrystusem w pamiątce Jego Narodzenia i gdy przyjdzie sądzić w Dniu Ostatecznym.

Podczas Adwentu będą odprawiane Roraty:

w niedziele i święta o godz. 6.00,

w dni powszednie o godz. 6.30,

dla dzieci  w poniedziałki, środy o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 7.30,

dla młodzieży  w piątki o godz. 17.00.

Rekolekcje Adwentowe są przewidziane na piątek, sobotę i IV Niedzielą Adwentu, tj. 20-21-22 grudnia b. r.

Tradycyjnie w całej Polsce w okresie Adwentu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając te świecę wspieramy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej niedzieli świece Caritas można będzie nabyć w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

4. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2020 roku.

5. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

6.Rozpoczynamy prace porządkowe na cmentarzu grzebalnym przygotowując kolejną V-tą kwaterę na grzebanie zmarłych.

Panu Romualdowi Błahuszewskiemu i jego firmie dziękujemy za prowadzenie prac. Dziękujemy też za uporządkowanie drogi dojazdowej na cmentarz i uporządkowanie alejek na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi. Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce dziękujemy za wsparcie kwotą ... zł opłaty za wywóz śmieci z cmentarza.

Pięknie został udekorowany nasz cmentarz grzebalny kwiatami, zniczami, wiązankami na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Teraz znów rozpoczyna się sprzątanie tego piękna już jako śmieci.

Dlatego bardzo prosimy, aby naturalne kwiaty przeważnie chryzantemy wraz z ziemią składować w jednym miejscu na IV-tym cmentarzu przy lesie, a doniczki po kwiatach oddzielnie. Do kontenerów wrzucamy wypalone znicze i inne śmieci.