NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Kościół prześladowany.

2. W tym tygodniu:

Trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Białostockiej Farze. Nabożeństwo Nowenny codziennie o godz. 18.00.

a) w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Niepodległości Ojczyzny, 101 rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział dzieci, młodzieży i harcerzy.

Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Święto Niepodległości Ojczyzny na ulicach Sokółki zbiórka pieniężna na Sokólski Fundusz Lokalny jako pomoc dla zdolnych i niezamożnych uczniów gminy Sokółka.

a) we wtorek wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

b) w środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna ? Pierwszych Męczenników Polski.

c) w piątek w piątek parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie do Matki Bożej Ostrobramskiej w Katedrze Białostockiej. Z naszej parafii na tę Nowennę jest organizowany wyjazd wiernych autokarem. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 16.45. Zapraszamy chętnych na ten wyjazd do Fary. Zgłoszenia i zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

d) w sobotę Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia ? Patronki naszej Archidiecezji i zakończenie Nowenny Opieki MB Ostrobramskiej Mszą św. o godz. 18.00 w Białostockiej Farze.

Msze św. w naszym kościele w piątek będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, i 17.00. O godz. 21.00 ? Apel Jasnogórski.

O godz. 14.00 w sokólskim szpitalu Msza św. odpustowa na którą zaprasza ks. Kapelan Tomasz.

Z racji Uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej i zakończenia Nowenny w Białostockiej Farze Msza św. za Ojczyznę zostanie przeniesiona z 16.11. na niedzielę 17.11. i zostanie odprawiona o godz. 17.00.

e) w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Akademickiego z Białegostoku pod dyrekcją pana prof. Edwarda Kulikowskiego. Z racji przeżywanej w tym roku 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny po Mszy św. ten chór wykona koncert pieśni patriotycznych.

Na Mszę św. za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych w przyszłą niedzielę wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Dziś o godz. 15.30 rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce na Zielonym Osiedlu. Zapisy na kurs w dniu rozpoczęcia kursu. Kurs Przedmałżeński będzie odbywał się w niedziele od 10 listopada do 15 grudnia. Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zobowiązani do uczestnictwa w Kursie Przedmałżeńskim zakończonym Dniem Skupienia.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”. W ostatnich miesiącach to czasopismo uległo pewnym modyfikacjom i stało się bardziej interesujące. Warto go nabywać i czytać.

5.„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła.

6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętach i Dniem Zadusznym odbyło się generalne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Jest to wyraz troski i szacunku dla miejsca pogrzebania naszych bliskich zmarłych. I tak powinno być. Ale czy z tym sprzątaniem i wywozem śmieci cmentarnych parafia musi ponosić tak ogromne koszta?

Za wywóz śmieci ze sprzątania przed Wszystkimi Świętymi, za wrzesień i październik mamy zapłacić ... zł. Sumą ... zł wsparła nas już parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce?

Rodzi się pytanie, czy nie byłoby wskazanym, aby ograniczyć te wszelkie dekoracje na grobach naszych bliskich, a zmarłym ofiarować więcej modlitwy?

Byłyby też mniejsze opłaty za wywóz śmieci dla parafii, gdyby rodziny sprzątając groby swoich bliskich śmieci zabierali do swoich pojemników.

7. Spotkanie u Sióstr Eucharystek wspólnoty Wieczernik, wyjątkowo w tym miesiącu przeniesione jest z dzisiejszej niedzieli na najbliższą sobotę dn. 16.11. na godz. 1400. Zapraszamy również nowe osoby na to modlitewne spotkanie.