NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na listopad:

Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku jutro Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów.

b) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz rozpoczęcie w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nabożeństwa Nowenny będą odprawiane w Farze o godz. 18.00. Na Nowennę są zaproszeni wierni całej Archidiecezji. Parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie w piątek 15 listopada.

W Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej jest przewidziany dzień dla kapłanów oraz Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek 14 listopada oraz dla młodzieży w sobotę 9 listopada o godz. 16.30 jako „Dzień u Mamy”.

Matka Boża Miłosierdzia wszystkich serdecznie zaprasza na Nowennę.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

c) w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

d) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Kościół prześladowany.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby konserwatorskie i porządkowe naszego kościoła.

5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce wzięli udział w sprzątaniu cmentarza grzebalnego i wokół cmentarza. W tym roku większość wyznaczonych włączyła się do sprzątania cmentarza. Teraz utrzymajmy ten porządek na cmentarzu.

Jeszcze raz dziękujemy przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego, Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce za pomoc w sprzątaniu oraz Przedsiębiorstwu Wodociągów Sokólskich za wywiezienie liści cmentarnych.

6. Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie społecznym Szlachetnej Paczki. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Do Szlachetnej Paczki rodziny nie mogą się zgłosić same, dlatego potrzebujemy Państwa pomocy. Na stronie Szlachetniej Paczki można zgłaszać potrzebujące rodziny, osoby starsze czy samotne, które będą miały szansę na uzyskanie pomocy ze strony darczyńców.Więcej informacji na ten temat można uzyskać również u Ks. Roberta.