NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Misyjny i przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

Dziś też gościmy ks. Lubelskiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo wraz z siostrami zakonnymi od św. Medalika (Matki Bożej Niepokalanej). Serdecznie pozdrawiamy.

Jutro dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Dziś w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta na którą są zaproszeni kapłani i wierni naszej Archidiecezji.

W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie obfitości Bożych łask w Jego pasterskim posługiwaniu naszej Archidiecezji.

Nie zapomnijmy też o modlitwie za śp. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego, którego dzień imienin wspominamy jutro.

Dziś w przedsionku kościoła młodzież oazowa rozprowadza znicze w symbolicznej cenie 5 zł. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na rekolekcje i wyjazdy naszej młodzieży. Serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie.

2. W tym tygodniu:

a) w piątek 1 listopada  Uroczystość Wszystkich Świętych  dzień szczególnej czci świętych znanych i nieznanych cieszących się chwałą zbawionych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00.

Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli po sumie  Nieszpory Żałobne oraz procesja na cmentarz grzebalny z Różańcem i Wypominkami za zmarłych.

Taca na Wszystkich Świętych na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00.

W piątek nie będzie spotkania młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych. Młodzież jest zobowiązania do spowiedzi w tym dniu.

b) w sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz pierwsza sobota miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ofiarowane za zmarłych polecanych w Wypominkach. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze św.

Msza św. o godz. 10.00 ? jeśli dopisze pogoda w Dniu Zadusznym  zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym, przy Krzyżu. Będzie to Msza św. składkowa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na Mszę św. o godz. 10.00 na cmentarz udajemy się indywidualnie.

Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.

1 i 2 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Z racji Dnia Zadusznego w pierwszą sobotę po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

c) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

3. Od Dnia Zadusznego codziennie w listopadzie w naszym kościele przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30, będzie odmawiany Różaniec, a we wtorki Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w Wypominkach. W czwartki Różaniec z Wypominkami będzie odmawiany po wieczornej Mszy św.

4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania Odpustu:

nawiedzenie cmentarza grzebalnego,

odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św.

modlitwa za zmarłych ? np. Anioł Pański,

stan łaski uświęcającej.

W Dniu Zadusznym można uzyskać Odpust Zupełny jeden raz przez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy na tych samych warunkach jak wyżej. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza można uzyskać Odpust Cząstkowy. Dlatego też zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz zdobywania odpustów, aby je ofiarować za zmarłych i w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym skrócić ich pobyt w czyśćcu i dostać się do Nieba. Spowiedź będzie można odbyć już dziś i na Wszystkich Świętych. Nie odkładać spowiedzi na pierwszy piątek miesiąca.

5. W zakrystii i kancelarii zapisujemy Wypominki za zmarłych.

6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego, wywożenie śmieci. W związku z tym sprzątaniem w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców wsi i ulic Sokółki:

a) w poniedziałek (28.10.) Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka ul. Kłopotowskiego,

b) we wtorek (29.10.)  Kraśniany, Karcze, Kuryły oraz Sokółka,

c) w środę Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki oraz Sokółka ul. Łąkowa.

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z furmankami lub przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły i worki. Porządkując mogiły swoich bliskich nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów!

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce  Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy wezmą udział w porządkowaniu alejki i cmentarza w tym tygodniu.

„Bóg zapłać” mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce za sprzątanie wokół cmentarza i na cmentarzu. Pomagało wiele osób. „Bóg zapłać”. Jednak nie wszyscy wyznaczeni pomagali.

8. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Ostrzegamy przed Halloween. Jest to święto przeciwne chrześcijaństwu, stanowi przejaw okultyzmu, promuje strach i śmierć.