NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, czas naszej szczególnej pamięci, modlitwy i troski o misje w świecie. Modlitwą i ofiarą wspierajmy misyjne dzieła Kościoła. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje.

Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VII i VIII Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek konferencja dekanalna naszego dekanatu. Z tej racji kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

b) w przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Lubelskiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo wraz z siostrami zakonnymi od św. Medalika (Matki Bożej Niepokalanej).

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej zapisujemy Wypominki za zmarłych.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu i w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby kościoła. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i porządkowe naszego kościoła zebrano na tace kwotę.

5. Ks. Prokurator Seminarium Duchownego w Białymstoku zwraca się z serdeczną prośbą do rolników naszej parafii, aby ofiarowali na Seminarium Duchowne, kto ile może warzywa, ziemniaki, zboże, chrzan, dynie i dostarczyli je we wtorek 22.10. na parking przy kościele na godz. 11.00. W zorganizowaniu zbiórki na Seminarium prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego, wywożenie śmieci. W związku z tym sprzątaniem w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców wsi i ulic Sokółki:

a) w piątek  Gieniusze, Mićkowa Hać, Wierzchjedlina oraz Sokółka  ul. Grodzieńska  domy prywatne,

b) w sobotę  Malawicze Górne i Dolne, Igryły, Zawistowszczyzna, Maślanka oraz Sokółka  ul. Kresowa,

Po przyszłej niedzieli:

c) w poniedziałek (28.10.) Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka ul. Kłopotowskiego,

d) we wtorek (29.10.)  Kraśniany, Karcze, Kuryły oraz Sokółka,

e) w środę Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki oraz Sokółka  ul. Łąkowa.

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z furmankami lub przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły i worki. Porządkując mogiły swoich bliskich nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów!