NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX-sty Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z tej racji przed kościołem i w obrębie kościoła zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzona przez młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce pod opieką ks. Andrzeja.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach wypraszajmy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkolnictwa dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej posłudze młodemu pokoleniu. W tej intencji w szczególny sposób będziemy się modlić na wieczornej Mszy św. i różańcu.

b) we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

c) w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. W środę o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

d) w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

e) w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji w piątek o godz. 14.00 zostanie odprawiona w kaplicy naszego szpitala w Sokółce Msza św. w intencji pracowników sokólskiego ZOZ-u na którą serdecznie zaprasza ks. Kapelan Tomasz Oświeciński.

f) w przyszłą niedzielę niedziela misyjna, ewangelizacyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, tygodnia naszej troski i modlitwy za misje. Taca będzie przeznaczona na misje. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży z klas 7 i 8 Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. W zakrystii zapisujemy Wypominki za zmarłych, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w Wypominkach w Dzień Zaduszny zostaną odprawione Msze św. w naszym kościele. Na stoliku w nawie głównej kościoła są wyłożone kartki z nadrukiem do wpisywania zmarłych polecanych w Wypominkach. Prosimy z nich korzystać.

4. Nasza parafia wydała katolicki parafialny kalendarz na 2020 rok, upamiętniając w nim wydarzenia z życia parafii. Można go nabyć w Sali Pielgrzyma, zakrystii i księgarni św. Antoniego. Nabywając ten kalendarz wspieramy finansowo prace remontowe kościoła.

5. Ks. Prokurator Seminarium Duchownego w Białymstoku zwraca się z serdeczną prośbą do rolników naszej parafii, aby ofiarowali na Seminarium Duchowne, kto ile może warzywa, ziemniaki, zboże, chrzan, dynie i dostarczyli je we wtorek 22.10. na parking przy kościele na godz. 11.00. W zorganizowaniu zbiórki na Seminarium prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

6. Rozpoczęły się już prace porządkowe na cmentarzu. Przypominamy i upominamy, aby porządkując mogiły swoich zmarłych nie zaśmiecać mogił sąsiadów. Z tego powodu są skargi. Pomnikarzy prosimy, aby przy wymianie pomników nie zostawiali gruzu na mogiłach czy przy mogiłach. Nie wyrzucać też śmieci z porządkowanych mogił na posesję sąsiadów cmentarza i nie wyrzucać też krzyży do śmieci. Drewniane krzyże z mogił należy spalić, a betonowe po zdjęciu pasyjki utylizować.

7. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe, porządkowe i inwestycyjne naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. „Bóg zapłać” rodzinie Szymborewicz za złożoną ofiarę na remont kościoła z racji pogrzebu śp. Jerzego Szymborewicza. Msza św. za śp. Jerzego Szymborewicza zostanie odprawiona we wtorek 15.10. o godz. 6.30.