NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Odpust św. Michała i zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa. Porządek Mszy św. jak w każda niedzielę. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne i zakon ojców Redemptorystów.

2. W tym tygodniu: przygotowujemy się do 11-tej rocznicy Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni przez uczestnictwo w wieczornej Mszy św., nabożeństwem różańcowym i modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.

Do trwania na modlitwie wraz z Maryją przed tą uroczystością zapraszamy wiernych całego naszego dekanatu.

a) w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.

b) we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła oraz rozpoczęcie nabożeństwa różańcowego.

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta także po sumie z wyjątkiem przyszłej niedzieli. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawione tylko po wieczornej Mszy św.

Do uczestnictwa w modlitwie różańcowej wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Szczególny udział w modlitwie różańcowej biorą dzieci i młodzież. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.15 w kościele, a dla młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

c) w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

d) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

Do odprawiania pierwszych czwartków zobowiązujemy młodzież klas VI Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dzienniczki młodzież otrzymała na katechezie. Po Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym spotkanie organizacyjne.

e) w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu oraz pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po Mszy św. wieczornej i Nabożeństwie Różańcowym spotkanie młodzieży klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

f) w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy oraz pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym czuwanie modlitewne do godz. 24.00.

g) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca,11-ta rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni Uroczysty Dzień Eucharystii.

Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. o godz. 11.00 koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła. Pozostałe Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 6.00, 7.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 13.00.

Z racji na spodziewaną większą ilość uczestników niedzielnej liturgii parking przykościelny będzie częściowo zamknięty dla samochodów od godz. 8.00 w niedzielę. W niedzielę parking będzie przeznaczony dla uczestników Mszy św. o godz. 11.00. Dla przybywających pielgrzymów będą wyznaczone parkingi na samochody osobowe i autobusy. W miarę możliwości starajmy się być dla pielgrzymów życzliwi i gościnni.

Serdecznie prosimy o przyniesienie w tym tygodniu kwiatów do dekoracji ołtarza i jego otoczenia na niedzielną Uroczystość Eucharystyczną i wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

3. Informujemy, że od poniedziałku (30.09.) Msze św. wieczorne będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, dlatego Nieszpory Eucharystyczne we czwartki będą odprawiane o godz. 16.30.

4. Siostry Nazaretanki poszukują rodziny Bł. S. Boromei Normantowicz, Męczenniczki Nowogródzkiej urodzonej w Wiercieliszkach k. Grodna. Po wojnie jej bracia Lucjan i Czesław oraz siostra Zuzanna zamieszkali w Sokółce. Tutaj sprowadzili też z Białorusi swoich rodziców, Bolesława i Marię. I tu zmarli. Jeżeli ktoś miałby informacje o tej rodzinie Normantowiczów a może żyje ktoś z tej rodziny, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

5. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.