NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś obchody 99 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki z udziałem władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, kompanii honorowych, orkiestry wojskowej i zaproszonych gości. Mszę św. o godz. 10.00 poprzedzi apel poległych, modlitwa i złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy w Bitwie Niemeńskiej spoczywających na naszym cmentarzu o godz. 9.30.

Po Mszy św. o godz. 10.00 dalszy ciąg programu rocznicowego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do udziału w tych uroczystościach wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek  wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

b) w czwartek  IV rocznica śmierci Ks. Prof. Infułata Stanisława Strzeleckiego i rozpoczęcie Nieszporami Eucharystycznymi oraz Mszą św. o godz. 18.00 40-godzinnego Nabożeństwa w naszej parafii. 40-godzinne Nabożeństwo poprowadzi o. Mariusz ? Redemptorysta.

3. Porządek 40-godzinnego Nabożeństwa:

a) w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00.

b) w sobotę wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Kapłana oraz 11-sta rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 z udziałem pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Nadgranicznej Służb Celnych i Granicznych i o godz. 18.00 z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

W piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

W sobotę tradycyjnie po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja różańcowa ulicami Sokółki ? od kościoła ul. Ściegiennego, Ogrodową, Targową i Białostocką ? do Krzyża ? Pomnika Roku Jubileuszowego, stojącego przy wjeździe do Sokółki od strony Białegostoku.

Swoją obecnością na tej procesji dajemy żywe świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Krzyża oraz do Matki Bożej.

Do uczestnictwa w procesji różańcowej zapraszamy mieszkańców wszystkich sokólskich parafii i okolic wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów oraz śpiewników. Procesja zakończy się Apelem Jasnogórskim przy Krzyżu.

c) w przyszłą niedzielę Odpust św. Michała i zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa.Msze św. z nauką rekolekcyjną według porządku niedzielnego.Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału w 40-godzinnym Nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W tym roku przypada 11-ta rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Będziemy ją obchodzić w niedzielę 6 października jako Archidiecezjalny Dzień Eucharystii. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. o godz. 11.00 koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

Do tej uroczystości przygotowuje nas 40-godzinne Nabożeństwo oraz wieczorna Msza św. wraz z Nabożeństwem Różańcowym i czuwaniem modlitewnym w pierwszym tygodniu października.

5. Módlmy się o Boże błogosławieństwo na czas 40-godzinnego Nabożeństwa i Dzień Eucharystii oraz o dobre przeżycie Nabożeństwa Różańcowego.

6. Osoby, które w ubiegłym roku nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania, a chcą się do niego przygotować i przyjąć niech zgłoszą się do ks. Andrzeja.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VIII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi. Zapisy u ks. Andrzeja.

8. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.