NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży klas VI Szkoły Podstawowej naszej parafii poświęcone rozpoczęciu formacji przed Bierzmowaniem.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek  wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa i Męczennika, dzień modlitwy za Ojczyznę, wigilia 80-tej rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz poświęcenie sztandaru Powiatowej Komendy Policji w Sokółce z okazji obchodzonej w tym roku 100-tnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystości rozpoczną się na placu przykościelnym od ceremonii poświęcenia sztandaru policyjnego o godz. 16.30. o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, pracowników Powiatowej Komendy Policji w Sokółce i ich rodzin oraz za poległych w obronie wiary i Ojczyzny. Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Edward Ozorowski ? Honorowy Obywatel Sokółki.

Na powyższe uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy.

b) w środę  Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona ERM-u, dzieci i młodzieży oraz ministrantów. W naszych modlitwach polećmy św. Stanisławowi Kostce dzieci, młodzież i ministrantów naszej parafii. Do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i ministrantów oraz ERM zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00.

c) w piątek wspomnienie św. Męczenników Koreańskich.

d) w sobotę Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

e) W środę, piątek, sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

f) w przyszłą niedzielę  99-ta rocznica Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Bp Henryka Ciereszki. Przed tą Mszą św. o godz. 9.30 na cmentarzu grzebalnym przy grobach żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej z udziałem kompanii honorowej wojska, zaproszonych gości i władz ? apel poległych, modlitwa i złożenie zniczy i kwiatów. Po Mszy św. o godz. 10.00 dalszy ciąg programu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości 99 rocznicy Bitwy Niemeńskiej odbędą się według ceremoniału liturgicznego i wojskowego z udziałem władz państwowych, samorządowych, kompanii honorowych, wojska, służb mundurowych, orkiestry wojskowej, harcerzy, Strzelców Podhalańskich i zaproszonych gości.

Patronat honorowy nad uroczystościami objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda, Marszałek Sejmu Pani Witek oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcomskładamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” rodzinie Sadkowskich za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła z racji pogrzebu śp. Heleny Sadkowskiej. Msza św. za śp. Helenę Sadkowską zostanie odprawiona we wtorek 17.09.2019 o godz. 7.30.

4. Osoby, które w ubiegłym roku nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania, a chcą się do niego przygotować i przyjąć niech zgłoszą się do ks. Andrzeja.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VIII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi. Zapisy u ks. Andrzeja.