NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  Matki Bożej Siewnej. Mszę św. o godz. 10.00 odprawi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Andrzej Józwowicz  Nuncjusz Apostolski z Rwandy.

Poświęcenie ziarna na zasiew po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem”. Dlatego podczas Mszy św. o godz. 13.00 dziś poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze Szkół Podstawowych.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00 Eucharystyczny Ruch Młodych z naszej parafii rozpoczyna swój rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych członków ERM-u, scholii dziecięcej i chętnych należeć do ERM-u wraz z rodzicami na to rozpoczęcie roku formacyjnego i uczestnictwo w Eucharystycznym Ruchu Młodych naszej parafii.

Dziś mija 112 rocznica śmierci ks. Dziekana Anzelma Antoniego Noniewicza, który dobudował dwie boczne nawy wraz z kaplicami w naszym kościele i jest pochowany w podziemiach naszej kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna kolejny rok formacyjny Mszą św. o godz. 18.00. Po niej zapraszamy na spotkanie na nowej plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do tej wspólnoty.

b) w środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy.

c) w czwartek wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi połączone z kolejną rocznicą zwycięstwa pod Wiedniem.

d) w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

e) w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku Święto Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzone w Polsce pod hasłem: „Polska pod Krzyżem”. Będzie to dzień wspólnej modlitwy Polaków w intencji Kościoła, Ojczyzny, rodziny na wzór takich wydarzeń jak „Różaniec do granic” i „Wielka Pokuta”.

Do tej wspólnej modlitwy włącza się cała Sokółka i Dekanat Sokólski. Z księżmi Proboszczami Sokólskimi ustaliliśmy program przeżywania wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Wspólne modlitwy rozpoczniemy w Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce ? ul. Targowa:

14.30  przygotowanie duchowe przez modlitwę i spowiedź, Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00  Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Dziekana

16.00  Droga Krzyżowa ulicami od kościoła Wniebowzięcia NMP: Targową, Ogrodową, Dąbrowskiego, Ściegiennego, Mickiewicza, przez parking do Krzyża Misyjnego przy kościele św. Antoniego w Sokółce.

Przy Krzyżu Misyjnym: adoracja Krzyża, modlitwy za Ojczyznę, Koronka do Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium, błogosławieństwo końcowe.

f) w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży klas VI Szkoły Podstawowej poświęcone rozpoczęciu formacji przed Bierzmowaniem.

3. Osoby, które w ubiegłym roku nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania, a chcą się do niego przygotować i przyjąć niech zgłoszą się do ks. Andrzeja.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VIII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi. Zapisy u ks. Andrzeja.

5. Za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z ul. Kołłątaja 56 oraz pracownikom Elektrociepłowni Celsium w Sokółce za ofiarę złożoną na ten cel.

6. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godz. 1500 wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy również nowe osoby na to modlitewne spotkanie u sióstr.