NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Ojca, dzień naszej pamięci modlitewnej za naszych ojców żywych i zmarłych.

Naszą modlitwą i umartwieniem wynagradzamy Panu Jezusowi i Matce Bożej za wszelkie profanacje i szyderstwa przeciwko Nim popełnione w ostatnich czasach.

Dziś zakończenie 39-tej Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej Mszą św. o godz. 17.00 w Różanostockim Sanktuarium. W duchu i modlitwie łączmy się z pątnikami naszej parafii licznie zgromadzonymi u stóp Matki Bożej Różanostockiej.

2. W tym tygodniu: przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja wokół kościoła. Do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży.

a) w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. będzie z dnia powszedniego.

b) w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała według następującego porządku: o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe, Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, święcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Uczestników procesji, którzy gorliwie będą uczęszczać na Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała czeka słodka niespodzianka.

c) w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

d) w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. na Piotra i Pawła będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Piotra i Pawła są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o solenizantach, a wśród nich o naszym ks. Piotrze i organiście Panu Piotrze. Prośmy dla nich o liczne Boże łaski.

e) w przyszłą niedzielę zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego.

3. Informujemy, że od 1 lipca, w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W niedziele i święta w czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Księża przebywający na urlopach będą odprawiać intencje mszalne zapisane na czas urlopu. W tych intencjach będziemy się łączyć w modlitwie każdego dnia w naszym kościele.

4.Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.