NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny na którą serdecznie zapraszamy.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych Caritas organizowana przez Caritas naszej Archidiecezji pod nazwą „Kilometry Dobra”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

b) we wtorek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zużyty sprzęt: np. pralki, telewizory, komputery itp. należy złożyć na parkingu przykościelnym w oznaczonym miejscu do godz. 12.00. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na misje. Zbiórkę prowadzi firma Green Office Ecologic we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

c) w środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. Wszystkie szkoły i przedszkola z Bogiem i Maryją kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje.

Spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek od godz. 17.30. Rodziców, nauczycieli i wychowawców prosimy o pomoc w przyjściu dzieci i młodzieży do spowiedzi i na Mszę św. kończącą rok szkolny.

d) w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Na prośbę wielu parafian Boże Ciało będziemy przeżywać znowu w zakresie swojej parafii nie łącząc się z Parafią Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce. Procesja znowu przejdzie starą swoją trasą ulicami: Grodzieńską, Piłsudskiego, Sikorskiego, Mickiewicza, Grodzieńską przez bramę kościelną do Krzyża Misyjnego na placu przykościelnym i na tej trasie należy przygotować ołtarze w tych samych miejscach, jak za dawnych lat: na ul. Grodzieńskiej ? przy gruszy, na ul. Sikorskiego ? naprzeciwko Starostwa, na ul. Mickiewicza ? przy posesji państwa Hajkowskich i przy Krzyżu Misyjnym na placu przykościelnym.

Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Główna Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 po której wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami podanymi przed chwilą do czterech ołtarzy.

Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem wdzięczności za tę Obecność.

Uczestników Procesji prosimy o przygotowanie się do Procesji. Należy zadbać o sprzęt procesyjny i o stroje. W Procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach oraz dzieci, które miały Pierwszą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w tym roku.

Nad przebiegiem i porządkiem procesji niech czuwają służby porządkowe i harcerze. Młodzież żeńską prosimy o zgłaszanie się do trzymania wstążek przy chorągwiach, a młodzież pobierzmowaną w tym roku do niesienia sztandarków różańcowych. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji udekorować mieszkania i domy. Sklepy niech będą pozamykane w dniu Bożego Ciała.

Po zakończeniu Procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Podczas Oktawy po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Czerwcowym oraz procesją dookoła kościoła.

Do udziału w nabożeństwach Oktawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci i młodzieży.

W czwartek na Boże Ciało o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne.

e) w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

f) w sobotę o godz. 10.00 rozpoczęcie 38-mej Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej dla naszych grup pielgrzymkowych z Sokółki.

Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii będą prowadzone od poniedziałku codziennie (oprócz czwartku) po wieczornej Mszy św. w holu na starej plebanii. Wpisowe: I osoba 15 zł, II osoba 10 zł, III osoba 5 zł, IV i kolejna osoba z rodziny wpisowego nie płaci! (+ 10 zł na powrót autokarem). Organizacją pielgrzymki w naszej parafii zajmuje się: ks. Robert i ks. Jacek.

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Pielgrzymce. Zakończenie pielgrzymki w Różanostockim Sanktuarium w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 17.00.

Spowiedź naszych pielgrzymów w czwartek podczas Mszy św. na Boże Ciało i piątek podczas wieczornej Mszy św.

g) w przyszłą niedzielę Dzień Ojca, dzień naszej pamięci modlitewnej za naszych ojców żywych i zmarłych.

3. Wszystkim ofiarodawcom, również indywidualnym oraz osobom, które złożyły ofiary na remont kościoła na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.