NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Mszę św. o godz. 8.30 odprawi dziś ks. Michał Lewkowski neoprezbiter. Po Mszy św. ks. Michał udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki. Zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o modlitwę w intencji ks. Michała.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła

2. W tym tygodniu:

a)w poniedziałek  drugi Dzień Zielonych Świąt  Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła  Dzień Chorych w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

Msza św.o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji chorych naszej parafii, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź chorych w kościele o godz. 9.45. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa.

Jutro przypada 2-ga rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu Ludowi Bożemu naszej Archidiecezji i Metropolii.

b) we wtorek  wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

c) w czwartek Odpust św. Antoniego w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna. Błogosławieństwo dzieci
z racji Odpustu po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

Z okazji Odpustu przy kaplicy św. Kazimierza będą przyjmowane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Antoniego. Zachęcamy też do nabywania świec wotywnych, obchodzenia ołtarza i modlitwy do św. Antoniego polecając w modlitwie swoje intencje Bogu przez pośrednictwo św. Antoniego. Świece będzie można nabywać przy ołtarzu św. Anny.

Bractwo św. Antoniego prosimy o pomoc przy obsłudze świec i wiernych. Wszystkim uczestnikom Odpustu życzymy jak najobfitszych łask za przyczyną św. Antoniego i zapraszamy na Odpust.

Z racji Odpustu św. Antoniego po Mszy św. o godz. 11.30 będą poświęcone chlebki ku czci św. Antoniego, które można będzie wziąć dla rodziny.

d) w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

e) w sobotę Dzień Dziękczynienia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, czyli Sióstr Eucharystek. W tym dniu Siostry Eucharystki będą dziękować Panu Bogu za powołanie do istnienia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek, za charyzmat pozostawiony przez Ojca Założyciela Biskupa Matulewicza w 100-tną rocznicę Jego sakry biskupiej oraz za wszystkie wspólnoty prowadzone przez siostry.

Centralnym przeżyciem tego Dnia Dziękczynienia będzie Msza św. celebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego w naszym kościele o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy w intencji Sióstr Eucharystek zapraszamy.

f) w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny na którą serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych Caritas organizowana przez Caritas naszej Archidiecezji pod nazwą „Kilometry Dobra”.

3. Informujemy, ze dnia 18 czerwca do godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) na parkingu przykościelnym. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na cele misyjne.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłą niedzielę na tacę i w ubiegłym tygodniu indywidualnie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” dla Kółka Żywego Różańca z ul. Grodzieńskiej 115 za złożoną ofiarę na ten cel.

5. Dziś o godz. 1500,jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy również nowe osoby na to modlitewne spotkanie.