NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca, Dzień dziękczynienia za Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie oraz święto Straży Pożarnej Powiatu Sokólskiego. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin o godz. 10.00.

Po sumie i Nabożeństwie Czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej oraz na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na czerwiec:

Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy.

b) w środę wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi. W czwartek nasza Archidiecezja Białostocka będzie przeżywała dzień modlitw o uświęcenie kapłanów połączony z Archidiecezjalną Pielgrzymką kapłanów do naszego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczęcie Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów o godz. 14.00 w kościele.

Prosimy wiernych naszej parafii o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów, biskupów oraz Arcybiskupów całej naszej Archidiecezji. W programie tego Dnia Modlitw: konferencja duchowa, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nieszporami Eucharystycznymi i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Do udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami i biskupami wszystkich serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI i VII Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

e) w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

f) w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Zielone Świątki.

Mszę św. o godz. 8.30 odprawi ks. Michał Lewkowski neoprezbiter, jako diakon posługujący w czasie wakacji w naszej parafii. Po Mszy św. ks. Michał udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki. Zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o modlitwę w intencji ks. Michała neoprezbitera.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła.

g) w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego Święto Matki Kościoła i Dzień Chorych w naszej parafii. Msza św. z udziałem chorych i udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła.

Przypominamy o kończącym się w niedzielę Trójcy Świętej, to jest 16 czerwca czasie spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

h) Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Trwają prace remontowe i porządkowe w kościele i przy kościele. Za złożone ofiary na ten cel w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.