NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Matki. Naszym kochającym mamom żyjącym i nieżyjącym składamy dar modlitwy i wdzięczności.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dziś Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii.

Dziś w naszej parafialnej wspólnocie gościmy Jego Magnificencję Rektora Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku ks. prof. Andrzeja Proniewskiego, którego serdecznie witamy, a na jego ręce składamy hojny dar modlitwy i ofiary pieniężnej na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

a) w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy oraz Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjalnych i młodzieży klas VIII Szkół Podstawowych naszej parafii. Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki podczas Mszy św. o godz. 18.00.

W poniedziałek i wtorek generalne przygotowanie kandydatów do Bierzmowania przez uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwie Majowym i próbach przygotowujących do liturgii Bierzmowania. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 17.30.

Z racji Bierzmowania Nabożeństwo Majowe wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostaną odprawione w środę o godz. 17.30. Odpowiedzialnymi za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Andrzej i ks. Robert.

b) w czwartek  Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

c) w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństwa Majowego. O godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej święcenia diakonatu. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

d) w sobotę wspomnienie św. Justyna, Męczennika, pierwsza sobota miesiąca, Międzynarodowy Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństwa Czerwcowego. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Czerwcowego w rodzinach czy też we wspólnocie wiejskiej przy kapliczkach lub krzyżach.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszej parafii zapraszamy dzieci i ich rodziców w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

W sobotę odbędzie się VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego Sanktuarium Eucharystycznego. Rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego o godz. 11.00, a zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenia dzieci Chrystusowi Eucharystycznemu.

Do uczestnictwa w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii i całej Sokółki, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię św., oraz dzieci naszej parafii. Dzieci przychodzą w strojach Pierwszokomunijnych na godz. 10.00. Spowiedź tych dzieci w piątek podczas wieczornej Mszy św.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do obsługi młodych pielgrzymów. Potrzebne będą służby porządkowe i medyczne. Na czas pielgrzymki parking przykościelny będzie zarezerwowany dla autokarów przywożących dzieci pierwszokomunijne z Archidiecezji.

W sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim. Wszystkich, którzy chcą pomóc jako wolontariusze prosimy, aby zgłosili się do ks. Roberta.

O godz. 15.00 w Archikatedrze Białostockiej święcenia kapłańskie podczas których Sakrament Kapłaństwa przyjmie diakon Michał Lewkowski. Otoczmy go naszą modlitwą.

e) w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie i Nabożeństwie Czerwcowym ? procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w poniedziałek, wtorek, środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek o dobre urodzaje będzie odprawiona procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o godz. 17.30, we wtorek i środę o dobre urodzaje będziemy się modlić podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Nabożeństwa Majowego.

Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia za Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na tę świątynię oraz na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W przyszłą niedzielę obchody Dnia Strażaka w Sokółce. Msza św. w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i ich rodzin zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Po Mszy św. dalszy program uroczystości na placu przed Komendą Powiatowej Straży w Sokółce.

Do udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy w intencji strażaków wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Prenumeratorzy proszeni są o przedłużenie prenumeraty na II półrocze 2019 r.