NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Naszą modlitwa wspierajmy wszystkich powołanych do Służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego oraz misyjnego.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła.

Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie w kościele z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

2. W tym tygodniu:

przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

a) w środę, piątek i sobotę  przypadają Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

b) w poniedziałek wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

c) we wtorek Święto św. Macieja, Apostoła oraz dzień imienin naszego kościelnego Pana Macieja. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając dla niego łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo.

d) w przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii. Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przystąpią podczas Mszy św. o godz. 10.00.

Spowiedź tych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Rodzicom przypominamy, aby przyjęcie pierwszokomunijne odbyło się bez alkoholu.

3. Trwa budowa ołtarza polowego, rozpoczęliśmy konserwację ambony w kościele oraz reperację i konserwację ławek w kościele. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, a za złożone ofiary na ten cel w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.