NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dziś II-ga Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Mszą św. o godz. 15.00.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia  tydzień szczególnej naszej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej. Umiejmy złożyć dla tych ludzi dar naszej modlitwy i pomocy materialnej.

Dziś przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Sokółkę oraz mieszkańców powiatu sokólskiego i okolic. Msza św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości w naszym kościele o godz. 10.00 z udziałem władz państwowych i lokalnych, pocztów sztandarowych i kompanii honorowych.

Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczyć honorowy obywatel Sokółki ks. Abp Edward Ozorowski. Po Mszy św. program patriotyczno-historyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na powyższe uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej oraz Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

b) we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

c) w środę  Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Porządek Mszy św. według dnia powszedniego.

Z racji Uroczystości św. Jerzego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w kaplicy św. Kazimierza będą zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o zdrowie i ocalenie dobytku, a po sumie zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

W środę pierwszy dzień maja i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele będzie odprawiane przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta również po sumie.

Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy okazji majowego zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do codziennego uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

d) w czwartek wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła, Dzień Flagi Rzeczypospolitej, pierwszy czwartek miesiąca ? dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI i VII Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Głównej Patronki Polski, 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 6.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Piłsudskiego. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VIII SP i III PG przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

f) w sobotę wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków oraz pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę strażakom. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Uroczyste obchody Święta Strażaków odbędą się w Sokółce 9 czerwca.

g) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, 40 rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, którą zapowie Słowo Jego Ekscelencji księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy.

Po sumie i Nabożeństwie Majowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła.