NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zmartwychwstanie Pańskie

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego,Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00, a następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. We wtorek, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych,jeśli dopisze pogoda o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa. Na cmentarz udajemy się prywatnie.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się przez 8 dni, czyli Oktawę. Pragniemy wypełnić te dni Oktawy uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą.

5. W czwartek dzień imienin ks. Marka Solniczka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. Z racji Oktawy Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na 30 kwietnia, a Uroczystość św. Jerzego została przeniesiona na 1 maja.

7. w sobotę Archidiecezjalny Dzień Seniora z Chrystusem Eucharystycznym w naszym Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00. Seniorów, emerytów i rencistów naszej parafii oraz całego dekanatu na ten dzień wspólnej modlitwy i adoracji Chrystusa Eucharystycznego serdecznie zapraszamy.

8. w przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 15.00.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia ? tydzień szczególnej naszej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej. Umiejmy złożyć dla tych ludzi dar naszej modlitwy i pomocy materialnej.

W przyszłą niedzielę przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Sokółkę oraz mieszkańców powiatu sokólskiego i okolic. Msza św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości w naszym kościele św. Antoniego o godz. 10.00 z udziałem władz państwowych i lokalnych, pocztów sztandarowych i kompanii honorowych.

Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczyć honorowy obywatel Sokółki ks. Abp Edward Ozorowski. Po Mszy św. program patriotyczno-historyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na powyższe uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy.

Po zakończonych uroczystościach przy pomniku Piłsudskiego spotkanie wielkanocne na placu przed kinem „Sokół” o godz. 14.00.

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Sokółkę znajdują się na plakatach.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu kościoła i sprzątaniu wokół kościoła. Dziękujemy służbie kościelnej.

„Bóg zapłać” Siostrze Irenie, Panu Maciejowi, Panu Marianowi i Romanowi, Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy.

Szczególne słowa podziękowania składamy ks. Robertowi, głównemu projektantowi Grobu Pańskiego i jego wykonawcy oraz młodzieży oazowej.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i remont kościoła dla Kółek Różańcowych, osobom indywidualnym i od rodzin.

Bractwu św. Antoniego dziękujemy za posługę podczas Liturgii Triduum Paschalnego oraz czuwanie modlitewne przy Chrystusie.

„Bóg zapłać” Służbie Liturgicznej Ołtarza z ks. Andrzejem na czele, scholi młodzieżowej, Panu Organiście i chórowi kościelnemu za czynny udział w Liturgii. „Bóg zapłać” Pani Teresie Kuźma za przygotowanie i ofiarowanie pelerynek i koszyczków dla bielanek.

10.Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystus ? Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!