NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś V-ta Niedziela Wielkiego Postu, pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które będą trwały cały tydzień.

Rekolekcje poprowadzą dla dzieci ks. Jakub Targoński, dla młodzieży: ks. Paweł Kamiński, dla dorosłych ks. prof. Mariusz Świder z Siedlec.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na kwiecień:

Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych, oraz o Boże błog. w przeżywaniu Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii.

3. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 11-12 Maja. Osoby, które już się zapisały prosimy o wpłatę pozostałej kwoty za pielgrzymkę (200 zł) do następnej niedzieli (14 kwietnia). Wpłaty można dokonać u księży Roberta i Jacka lub w kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu: przez cały tydzień będą trwały Rekolekcje Wielkopostne według następującego programu:

a) w poniedziałek, wtorek i środę Rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Przez te trzy dni:

dzieci ze Szkół Podstawowych  zajęcia rekolekcyjne będą miały w kościele w godz. 8.00  10.15 i będą podzielone na 2 grupy: I grupa  klasy 0-III, II grupa  klasy IV-VI,

młodzież z klas VII-VIII Szkół Podstawowych i Gimnazjum ? zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 10.30 ? 12.00,

młodzież ze Szkół Średnich  zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 12.30  13.30,

młodzież studiująca i pracująca  rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

Nabożeństwo Pokutne i Spowiedź dzieci i młodzieży w poniedziałek.

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w ramach programu rekolekcyjnego we wtorek.

W tym tygodniu w sobotę nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży, a dla dzieci Drogi Krzyżowej nie będzie w piątek.

b) w czwartek, piątek i sobotę Rekolekcje dla dorosłych. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

Z racji rekolekcji w czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 11.30, a w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w czasie rekolekcji po ostatniej Mszy św. przed południem do wieczornej Mszy św. We czwartek Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.

W piątek, po Mszy św. wieczornej, Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. Gorzkie Żale o godz. 17.30.

W czasie rekolekcji są przewidziane konferencje stanowe dla kobiet w czwartek po wieczornej Mszy św., a dla mężczyzn w sobotę po wieczornej Mszy św. Zakończenie Rekolekcji w Niedzielę Palmową.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, a także zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Rekolekcje to szczególny czas naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i sakramentalną spowiedź. Kapłani będą spowiadać podczas wszystkich zajęć rekolekcyjnych. Dlatego serdecznie prosimy o przystąpienie do spowiedzi podczas Rekolekcji, gdy będzie więcej kapłanów.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień.

c) W środę przypada IX-ta rocznica katastrofy smoleńskiej, a w sobotę kolejna rocznica zbrodni katyńskiej. Dlatego też w środę o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej i pomordowanych w Katyniu. Przed tą Mszą św. o godz. 17.15 hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym.

Na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem rekolekcji dla dorosłych w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 w kościele zostanie przedstawiona „Pasja”- Meka Pańska w wykonaniu aktorów teatru „Lalki i Aktora” w Łomży. Mieszkańców Sokółki i okolic na te uroczystości serdecznie zapraszamy.

d) w przyszłą niedzielę  Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby remontowe i porządkowe kościoła.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00.

Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

5. W sobotę Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy w sobotę od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach.

6. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”. W zakrystii można także nabyć świece „Paschałki” na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabycia tych świec.

7. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W sobotę 13 kwietnia Spotkanie Młodych w Białymstoku od 16:00 w Katedrze, a potem w katoliku. W planie: Msza Święta; Konferencja, Koncert, Spowiedź, Uwielbienie. Minimum wieku to 15 lat. Wyjazd o 14:40 spod Nowej Plebanii; powrót ok. 22:00. Zapisy w kancelarii, u ks. Roberta lub u ks. Jacka.