NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu i Narodowy Marsz Życia w Warszawie. Rozpoczęcie Marszu Mszą św. w kościele św. Anny o godz. 12.00, a o godz. 13.30 wymarsz z Placu Zamkowego.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek  25 marca  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i II-ga rocznica ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Msz św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. o godz. 21.00  Apel Jasnogórski. Jutrzejszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Aleksander Kaszkiewicz  Bp Grodzieński.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień świętości Życia, w którym dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za grzechy dzieciobójstwa. W tym dniu wiele osób w naszej Ojczyźnie podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób uratować poczęte życie ludzkie w łonie matki od zabójstwa.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Są wyłożone w kościele specjalne druki Duchowej Adopcji, które wypełniamy i składamy przy ołtarzu matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Główne uroczystości Dnia świętości Życia będą miały miejsce jutro 25 marca o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

b) w przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia Narzeczonych i zakończenie Kursu Przedmałżeńskiego o godz. 17.15.

3.Przeżywając Wielki Post pamiętamy o naszych chorych i cierpiących pozostających w domach. Dla nich pragniemy zorganizować Spowiedź i Komunię Świętą Wielkanocną w sobotę (13 kwietnia) od godz. 12.00. Osoby do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, podając dokładny adres zamieszkania chorego.

4.„Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.