NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, II-ga miesiąca. Dziś podczas Mszy św. o godz. 8.30 przyjęcie ministrantów do asysty biskupiej naszej parafii. Ministrantów otoczmy serdeczną modlitwą.

Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci ze Szkół Podstawowych przygotowujący się doPierwszej Komunii Świętej. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców, których dzieci w tym roku będą miały I rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożona na ten cel, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek  imieniny ks. kan. Konstantego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

b) w środę  VI-ta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. W naszych modlitwach wypraszajmy Ojcu Świętemu Franciszkowi obfitość Bożych łask w Jego posłudze Chrystusowemu Kościołowi.

c) w sobotę  dzień modlitwy za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego o godz. 17.00. Po Mszy św. Pasyjny program słowno-muzyczny oparty na rozważaniu Męki Pańskiej. Poprowadzi znany aktor Jerzy Zelnik z udziałem kwartetu smyczkowego z Warszawy. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i przeżycie programu Pasyjnego o głębokiej, wzruszającej treści religijnej wszystkich serdecznie zapraszamy. Zapraszamy mieszkańców całej Sokółki i okolic wraz z kapłanami.

Wyjątkowo Droga Krzyżowa dla młodzieży w najbliższą sobotę odbędzie się o godz. 16.15.

d) w przyszłą niedzielę  niedziela solidarności z misjonarzami zwaną Niedzielą „Ad Gentes”. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na misje.

3. Z racji na małą frekwencję, przypominamy, że młodzież z klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych i III Gimnazjum jest zobowiązana do uczestniczenia w dwuletnich Spotkaniach Formacyjnych przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Formacja składa się z dwóch elementów:

a) uczestniczenia w katechezie szkolnej (uczniowie, którzy nie chodzą na religię, lub wypisali się z niej  nie mogą przystąpić do Bierzmowania!)

b) uczestniczenia w katechezie parafialnej (Spotkanie Formacyjne w kościele raz w miesiącu. Uczniowie klas: VI i VII SP  I czwartek miesiąca, zaś uczniowie klas VIII SP i III PG  I piątek miesiąca. Program spotkania: godz. 17.00 Msza św., spowiedź, Komunia święta, Spotkanie Formacyjne w kościele).

Spotkania formacyjne w kościele są obowiązkowe! Osoby, które nie spełnią wymaganych warunków nie będą dopuszczone do Sakramentu Bierzmowania.

4. O. Tomasz Jakubczak z Kazachstanu składa serdeczne „Bóg zapłać” za możliwość serdecznego spotkania z nami i zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na kościół.

5. Ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont wnętrza kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Serdecznie zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w dniach 11-12 Maja. W planie pielgrzymki min. Gietrzwałd, Święta Lipka, Lidzbark Warmiński, Mikołajki. Koszt pielgrzymki: 300 zł. Zapisy w zakrystii Kościoła, oraz w kancelarii parafialnej. Przy zapisywaniu prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł.

Aby pielgrzymka doszła do skutku prosimy o jak najszybsze zapisywanie się. Najlepiej jeszcze w tym tygodniu. Wszelkie dodatkowe informacje u ks. Jacka i ks. Roberta.