NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, ostatnia niedziela karnawału i rozpoczęcie 52 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po sumie i adoracji Najświętszego Sakramentu procesja eucharystyczna w kościele.

Podczas Mszy św. o godz. 13.00 przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Nowych ministrantów otoczmy serdeczną modlitwą.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

Mszę św. o godz. 17.00 dziś w wigilię uroczystości św. Kazimierza, Głównego Patrona naszej Metropolii odprawi Jego Ekscelencja ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, na którą serdecznie zapraszamy.

Ubogaceniem duchowym przeżyć dzisiejszej niedzieli jest obecność o. Tomasza Jakubczaka, Redemptorysty, Misjonarza z Kazachstanu, którego serdecznie pozdrawiamy, otwierając się na głoszone prze niego Słowo Boże i świadectwo wiary.

W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy Kurs Przedmałżeński. Dziś o godz. 15.00 w Sali Pielgrzyma kolejna konferencja. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu: przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Osobistą abstynencją i modlitwą włączmy się w przeżywanie tego Tygodnia.

a) w poniedziałek Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00. Pamiętajmy też o jutrzejszych solenizantach w modlitwie.

b) w środę  6 marca  Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu  czasu rozważania Męki Pańskiej, doświadczania Bożego Miłosierdzia i naszej wewnętrznej odnowy.

Msze św. na Popielec będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak naszej pokuty i poprawy.

We Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą Nabożeństwa Wielkopostne oraz Rekolekcje Parafialne.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale będą odprawiane według następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA:

dorośli  w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

młodzież  w każdą sobotę po wieczornej Mszy św.

dzieci  w każdy piątek o godz. 16.15

GORZKIE ŻALE:

dorośli  w każdą niedzielę po sumie i wieczornej Mszy św.

dorośli i dzieci  w każdą środę o godz. 16.30

Przez okres Wielkiego Postu Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana we środy po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wsiach i w rodzinach.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tygodniu od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej i będą trwały cały tydzień.

Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

c) w czwartek  pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI i VII SP przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek  Międzynarodowy Dzień Kobiet. Złóżmy w tym dniu wszystkim kobietom dar naszej modlitwy i życzliwości. W sposób szczególny w intencji kobiet będziemy się modlić w piątek podczas wieczornej Mszy św.

e) w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci ze Szkół Podstawowych przygotowujący się doPierwszej Komunii Świętej. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców, których dzieci w tym roku będą miały I rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. W zakrystii i przed kościołem do nabycia „Drogi Miłosierdzia”.