NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto św. Rodziny

| dodał:

1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Sylwester i Zakończenie Roku Kalendarzowego 2018. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

Na Sylwestra o północy Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok 2019. Z Bogiem i Maryją pragniemy rozpocząć ten Nowy Rok. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o północy młodzież i dorosłych.

a) we wtorek  1 stycznia 2019  Nowy Rok  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz dzień modlitwy o pokój.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” na Nowy Rok można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

b) w środę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI i VII SP przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VIII SP i III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli oraz Misyjny Dzień Dzieci. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy. Poświęconą kredą wypisujemy pierwsze litery imion Trzech Mędrów na drzwiach naszych domów na znak naszego publicznego przyznania się do Chrystusa.

Msza św. o godz. 10.00 na Trzech Króli zostanie odprawiona w intencji Sybiraków i ich rodzin. Po tej Mszy św. opłatek Sybiraków na nowej plebanii. Taca z Trzech Króli zostanie przeznaczona na Misje.

W tym roku w Święto Trzech Króli po raz czwarty w Sokółce, ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz przy współpracy z parafiami sokólskimi i sokólskimi szkołami.

Ideą przewodnią scenariusza Orszaku Trzech Króli jest edukacyjne przedstawienie Prawdy o Objawieniu Pańskim w formie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa, po których Orszak idzie ulicami śpiewając kolędy.

Orszak wyruszy w Święto Trzech Króli o godz. 13.15 sprzed kina „Sokół” i przejdzie ulicami miasta do kościoła św. Antoniego zatrzymując się na wyznaczonych miejscach oraz na parkingu kościelnym w celu przedstawienia scen opowiadających o Narodzinach Jezusa. Będą one przygotowane przez uczniów sokólskich szkół gimnazjalnych, średnich i podstawowych.

Finałem Orszaku będzie Msza św. o godz. 14.00 w naszym kościele św. Antoniego. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę, śpiewnik oraz naklejkę.

Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków wraz z rodzicami. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic oraz gości. Z racji Orszaku Trzech Króli nie będzie procesji eucharystycznej. Po sumie będzie tylko adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i złożone ofiary podczas kolędy w ubiegłym tygodniu oraz ofiary indywidualne.

6. Kolęda w tym tygodniu:

2.01.2019 (Środa): ul. Akacjowa, Mickiewicza, Matejki, Polna.

Początek kolędy od godz. 16.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.

Od następnej niedzieli plan całej kolędy będzie dostępny na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.