NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zakończenie Rekolekcji Adwentowych.Po wieczornej Mszy św. w naszym kościele przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy Sokólskiego Hufca ZHP. W celu przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.

Są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Dzisiaj po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła Ruch Światło-Życie sprzedaje wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Dochód jest przeznaczony na wyjazd młodzieży na zimowisko w górach.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. z rana w Wigilię będą odprawione jak w każdy dzień powszedni, natomiast Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 15.00. Po tej Mszy św. dzielenie się opłatkiem z wiernymi w kościele. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Wigilię przeżyjmy w duchu wiary i w duchu naszej polskiej, katolickiej tradycji, wypełniając rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole wspólną modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

b) z poniedziałku na wtorek o północy Pasterka, na którą zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Za przykładem betlejemskich pasterzy z wiarą i miłością w sercu przyjdźmy do swego kościoła na spotkanie z Chrystusem. Przyjmijmy Go do naszych serc w Komunii Świętej i radujmy się Jego obecnością. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia naszej Archidiecezji. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30. Zapraszamy do śpiewu kolęd.

c) we wtorek Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Z racji na Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00.

d) w środę Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia  Święto św. Szczepana, Męczennika. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po sumie poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia Ruch Światło-Życie wraz z ks. Robertem będą kolędować. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy i rekolekcje młodzieży z naszej parafii.

Od piątku przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, czyli święte dni i święte wieczory. W tych dniach zachęcamy do udziału we Mszach św. i do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

e) w czwartek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła.

f) w piątek Święto Świętych Młodzianków, Męczenników ? dzień dziękczynienia za dar życia oraz przebłagania za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

g) w przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

3. W piątek 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Niech to będzie czas spotkania rodziny ze swoim kapłanem na wspólnej modlitwie i rozmowie ubogaconej Bożym Błogosławieństwem.

Na kolędę w mieszkaniu przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, na nim krzyż, dwie świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii.

Przy kolędzie wierni tradycyjnie składają ofiary na potrzeby kościoła, dzięki którym utrzymuje się kościół, prowadzi inwestycje oraz organizuje liturgię.

Co zostało zrobione to widać. W najbliższym czasie czeka nas uporządkowanie prezbiterium kościoła, dokończenie konserwacji wnętrza kościoła i budowa ołtarza polowego.

Oprócz tych wydatków mamy stałe wydatki związane z wywozem śmieci z cmentarza grzebalnego, ogrzewaniem, wodą, elektrycznością, organizacją życia duszpasterskiego i liturgicznego. Łatwo nie jest.

Te nasze plany i zamiary polecamy Waszym modlitwom i Waszemu wsparciu finansowemu licząc na zrozumienie.

Wiedząc, że dla wielu żyje się trudno, zwyczajem lat ubiegłych nie wyznaczamy wysokości składek na kościół. Składamy taką ofiarę, na jaką stać rodzinę. Składając ofiarę na kościół przy Kolędzie, należy ją określić, by kapłan wpisał jej wartość do kartoteki parafialnej. Za wszelkie ofiary złożone na kościół przy Kolędzie już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.Porządek kolędy w tym tygodniu:

28.12. (piątek) ul. Witosa, Kłopotowskiego,

30.12. (sobota) Karcze, Kraśniany, Malawicze Górne, Malawicze Dolne.

Początek kolędy od godz. 16.00. W sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.