NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś III Niedziela Adwentu, oraz Dzień Modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Dzisiejsza niedziela ma też charakter radosny. Po Mszy św. o godz. 11.30 i 17.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę na którą serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) w środę, piątek i sobotę ? przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

b) w sobotę Adwentowa Spowiedź i Komunia Święta Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Adwentowej Spowiedzi i Komunii Świętej Chorych po domach.

c) w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie czas naszego duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Bogdan Skłodowski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Białostockiej.

Porządek Rekolekcji Adwentowych:

w piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. W piątek o godz. 17.00  Roraty dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na rekolekcje w piątek i sobotę na godz. 17.00.

w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Dzieci na roraty przynoszą lampiony.

w przyszłą niedzielę IV Niedziela Adwentu. Zakończenie Rekolekcji Adwentowych. Porządek Mszy św. niedzielny.

Bardzo prosimy o wzięcie udziału w Rekolekcjach, a spowiedzi nie odkładać na Wigilię lub Święta. Księża będą spowiadać w czasie rekolekcji na wszystkich Mszach świętych.

d) w piątek po wieczornej Mszy św. wspólny opłatek dla wszystkich grup parafialnych w Sali Pielgrzyma.

3. Jeszcze są świece Caritas na stół wigilijny. Nabyć je można w zakrystii.

4. Na stoliku w nawie głównej są wyłożone czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania.

5. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła w ubiegłą niedzielę i w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W piątek 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie o czym poinformujemy w przyszłą niedzielę

7. W Sali Pielgrzyma przy dzwonnicy i w Księgarni św. Antoniego jest jeszcze do nabycia nasz kalendarz parafialny na 2019 rok.