NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożona na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Od dzisiejszej niedzieli i w następne niedziele Adwentudzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny.

Dziś o godz. 1500, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy również nowe osoby na to modlitewne spotkanie.

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy oraz 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego zostanie odprawiona we czwartek o godz. 17.00 na którą zapraszamy.

b) w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

c) w sobotę VI-ta rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

d) w przyszłą niedzielę  III Niedziela Adwentu, dzień modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie. W przyszłą niedzielę też błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa po Mszy św. o godz. 11.30 i 17.00. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę na którą serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, że nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy, aby wchodzący do kościoła i wychodzący zamykali drzwi kościoła. Wszystkim też wiadomo, że ogrzewanie kościoła kosztuje. Pamiętajmy o tym składając ofiary na tacę. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę na kościół w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Adwentowej po domach. Zachęcamy również do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.