NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii, ich rodziców i opiekunów na którą serdecznie zapraszamy zaangażowanych w Eucharystyczny Ruch Młodych i chcących należeć do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Pielgrzyma.

Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś też, po Mszy św. o godz. 11.30 przed rozesłaniem zostanie odmówiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W tym tygodniu:

a) w piątek święto św. Andrzeja Apostoła oraz dzień imienin naszego ks. Andrzeja, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając mu obfite Boże łaski.

b) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

c) w przyszłą niedzielę I niedziela Adwentu rozpoczynająca Adwent oraz Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”.

3. Adwent  to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Chrystusem w pamiątce Jego Narodzenia i gdy przyjdzie sądzić w Dniu Ostatecznym.

Podczas Adwentu będą odprawiane Roraty:

w niedziele i święta o godz. 6.00,

w dni powszednie o godz. 6.30,

dla dzieci  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00,

dla młodzieży  w piątki o godz. 17.00.

Rekolekcje Adwentowe są przewidziane na piątek, sobotę i IV Niedzielą Adwentu, tj. 21-22-23 grudnia b. r.

Tradycyjnie w całej Polsce w okresie Adwentu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając te świecę wspieramy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej niedzieli świece Caritas można będzie nabyć w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

4. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2019 roku.

5. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.