NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Święto Niepodległości Ojczyzny, 100 rocznica odzyskania wolności przez Naród Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 12.00 we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej bicie dzwonów kościelnych na znak wspólnego przeżywania święta narodowego i wdzięczność Bogu za dar wolności.

Dziś w Święto Niepodległości Ojczyzny na ulicach Sokółki zbiórka pieniężna na Sokólski Fundusz Lokalny jako pomoc dla zdolnych, a niezamożnych uczniów gminy Sokółka. Natomiast taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby konserwatorskie naszego kościoła.

Przygotowujemy się w najbliższym czasie do odnowy prezbiterium w naszym kościele.

2. W tym tygodniu:

Trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Białostockiej Farze. Nabożeństwo Nowenny codziennie o godz. 18.00.

a) w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

b) we wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna  Pierwszych Męczenników Polski.

We wtorek parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie do Matki Bożej Ostrobramskiej w Katedrze Białostockiej. Z naszej parafii na tę Nowennę jest organizowany wyjazd wiernych autokarem. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 16.45. Zapraszamy chętnych na ten wyjazd do Fary. Zgłoszenia i zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

c) w piątek Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia Patronki naszej Archidiecezji i zakończenie Nowenny Opieki MB Ostrobramskiej Mszą św. o godz. 18.00 w Białostockiej Farze.

Msze św. w naszym kościele w piątek będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, i 17.00. O godz. 21.00 ? Apel Jasnogórski.

O godz. 14.00 w sokólskim szpitalu Msza św. odpustowa na którą zaprasza ks. Kapelan Tomasz.

Z racji Uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej i zakończenia Nowenny w Białostockiej Farze Msza św. za Ojczyznę zostanie przeniesiona z 16.11. na niedzielę 18.11. i zostanie odprawiona o godz. 17.00.

d) w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

W sobotę 17.11. wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich obchodzi 25-lecie posługi w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i świętowania jubileuszu. W programie: godz. 10.30 Msza św., adoracja, agapa, konferencja, świadectwa, różaniec.

e) w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Akademickiego z Białegostoku pod dyrekcją pana prof. Edwarda Kulikowskiego. Z racji przeżywanej w tym roku 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny po Mszy św. ten chór wykona koncert pieśni patriotycznych.

Na Mszę św. za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych w przyszłą niedzielę wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła. Dziękujemy Panu Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko za zorganizowanie ułożenia kolejnej części chodnika na II naszym cmentarzu grzebalnym. Dyrektorowi Sokólskich Wodociągów dziękujemy za pomoc w wywożeniu liści podczas społecznego sprzątania otoczenia cmentarza.

4. Przed Uroczystością Wszystkich Świętach i Dniem Zadusznym odbyło się generalne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Jest to wyraz troski i szacunku dla miejsca pogrzebania naszych bliskich zmarłych. I tak powinno być. Ale czy z tym sprzątaniem i wywozem śmieci cmentarnych parafia musi ponosić tak ogromne koszta?

Za wywóz śmieci ze sprzątania przed Wszystkimi Świętymi mamy zapłacić 23.303,67 zł. Sumą 10.000 zł wsparła nas już parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce.

Rodzi się pytanie, czy nie byłoby wskazanym, aby ograniczyć te wszelkie dekoracje na grobach naszych bliskich, a zmarłym ofiarować więcej modlitwy?

Liczymy też na pomoc naszych władz, które są także odpowiedzialne za funkcjonowanie cmentarza. Nasz cmentarz spełnia funkcję cmentarza wyznaniowego, wojskowego i komunalnego.