NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na listopad:

Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę nad językiem broni.

3. W tym tygodniu:

a) w środę rozpoczęcie w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nabożeństwa Nowenny będą odprawiane w Farze o godz. 18.00. Na Nowennę są zaproszeni wierni całej Archidiecezji. Parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie we wtorek 13 listopada. Wyjazd na Nowennę do Fary Białostockiej we wtorek 13.XI. indywidualny.

W Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej jest przewidziany dzień dla kapłanów oraz Liturgicznej Służby Ołtarza we czwartek 8 listopada oraz dla młodzieży w sobotę 10 listopada o godz. 16.00 jako „Dzień u Mamy”.

Matka Boża Miłosierdzia wszystkich serdecznie zaprasza na Nowennę.

b) w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

c) w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,

d) w przyszłą niedzielę Święto Niepodległości Ojczyzny 100 rocznica Odzyskania Wolności przez Naród Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział dzieci i młodzieży. Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Święto Niepodległości Ojczyzny na ulicach Sokółki i przed kościołem zbiórka pieniężna na Sokólski Fundusz Lokalny, jako pomoc dla zdolnych i niezamożnych uczniów z gminy Sokółka.

W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby konserwatorskie naszego kościoła.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła. „Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z ul. Lewickiego w Sokółce za ofiarę złożoną na ten cel.

5. Na naszym cmentarzu są zabytkowe pomniki. Wśród nich mocno zniszczony pomnik na grobie ks. Kulikowskiego ? żeliwna kolumna. Przygotowujemy się do renowacji i konserwacji tego pomnika i jego ogrodzenia. Prace konserwatorskie miał poprowadzić w tym roku pan Janusz Mróz z Warszawy. Kosztorys prac konserwatorskich tego pomnika wynosi 52.560 zł.

Podczas kwesty prowadzonej na cmentarzu w ubiegłych latach na renowację starych pomników na naszym cmentarzu zebrano nie całe 5 tys. złotych (4.780 zł). Niestety nie mieliśmy funduszy na ten cel, a wywóz śmieci jest kosztowny.

Pragniemy też przypomnieć, ze stare zabytkowe pomniki są naszym dobrem narodowym, parafialnym, dobrem naszego miasta i gminy.

Informujemy też, że kwesta prowadzona na Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu nie była uzgodniona z naszą parafią i nie wiemy na jaki cel były zbierane pieniądze.