NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Misyjny i przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

Dziś dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta na którą są zaproszeni kapłani i wierni naszej Archidiecezji.

W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie obfitości Bożych łask w Jego pasterskim posługiwaniu naszej Archidiecezji.

Nie zapomnijmy też o modlitwie za śp. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego, dzień imienin dziś też wspominamy.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on poświęcony sytuacji chrześcijan w Pakistanie. W związku z tym dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Pakistanie.

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych dzień szczególnej czci świętych znanych i nieznanych cieszących się chwałą zbawionych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00.

Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli po sumie Nieszpory Żałobne oraz procesja na cmentarz grzebalny z Różańcem i Wypominkami za zmarłych.

Taca na Wszystkich Świętych na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu Nieszpory Eucharystyczne zastąpią Nieszpory Żałobne i procesja różańcowa na cmentarz.

b) w piątek 2 listopada Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ofiarowane za zmarłych polecanych w Wypominkach. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze św.

Msza św. o godz. 10.00 jeśli dopisze pogoda w Dniu Zadusznym zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym, przy Krzyżu. Będzie to Msza św. składkowa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na Mszę św. o godz. 10.00 na cmentarz udajemy się indywidualnie.

Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.

1 i 2 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

c) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

W Bazylice Metropolitalnej Białostockiej w sobotę o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych biskupów i kapłanów.

d) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

3. Od Dnia Zadusznego codziennie w listopadzie w naszym kościele przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30, będzie odmawiany Różaniec, a we wtorki Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w Wypominkach. We czwartki Różaniec z Wypominkami będzie odmawiany po wieczornej Mszy św.

4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania Odpustu:

nawiedzenie cmentarza grzebalnego,

odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św.

modlitwa za zmarłych ? np. Anioł Pański,

stan łaski uświęcającej.

W Dniu Zadusznym można uzyskać Odpust Zupełny jeden raz przez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy na tych samych warunkach jak wyżej. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza można uzyskać Odpust Cząstkowy. Dlatego też zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz zdobywania odpustów, aby je ofiarować za zmarłych i w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym skrócić ich pobyt w czyśćcu i dostać się do Nieba. Spowiedź będzie można odbyć już dziś i na Wszystkich Świętych. Nie odkładać spowiedzi na pierwszy piątek miesiąca.

5. W zakrystii i kancelarii zapisujemy Wypominki za zmarłych.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy wzięli udział w porządkowaniu alejki i cmentarza w ubiegłym tygodniu.

„Bóg zapłać” mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce za sprzątanie wokół cmentarza i na cmentarzu. Pomagało wiele osób. „Bóg zapłać”. Jednak nie wszyscy wyznaczeni pomagali.

7. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Ostrzegamy przed Halloween. Jest to święto przeciwne chrześcijaństwu, stanowi przejaw okultyzmu, promuje strach i śmierć. Jest to największe święto satanistów.