NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, czas naszej szczególnej pamięci, modlitwy i troski o misje w świecie. Modlitwą i ofiarą wspierajmy misyjne dzieła Kościoła. Taca z dzisiejsze niedzieli jest przeznaczona na misje.

Dzisiejszą Niedzielę Misyjną przeżywa z nami ks. Kamil Dąbrowski. Serdecznie go witamy i dziękujemy, ze ubogaci nas w tę niedzielę ewangelizacyjną Słowem Bożym.

Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkół Podstawowych i III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II i 40-sta rocznica inauguracji pontyfikatu.

b) w przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

W przyszłą niedzielę dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W tym dniu w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta na którą są zaproszeni kapłani i wierni naszej Archidiecezji.

W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie obfitości Bożych łask w Jego pasterskim posługiwaniu naszej Archidiecezji.

Nie zapomnijmy tez o modlitwie za śp. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie on poświęcony sytuacji chrześcijan w Pakistanie. W związku z tym w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Pakistanie.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej zapisujemy Wypominki za zmarłych.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu i w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby kościoła. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i porządkowe naszego kościoła zebrano na tace kwotę 11.626 zł 1$ 2,20?.

5.W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego, wywożenie śmieci. W związku z tym sprzątaniem w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców wsi i ulic Sokółki:

a) w czwartek Gieniusze, Mićkowa Hać, Wierzchjedlina oraz Sokółka ? ul. Piłsudskiego ? domy prywatne,

b) w piątek Malawicze Górne i Dolne, Igryły, Zawistowszczyzna, Maślanka oraz Sokółka ? ul. Piłsudskiego blok nr 9,

c) w sobotę  Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki oraz Sokółka ? ul. Piłsudskiego blok nr 9a,

Po przyszłej niedzieli:

d) w poniedziałek (29.10.) Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka ul. Osiedle Centrum blok nr 4,

e) we wtorek (30.10.) Kraśniany, Karcze, Kuryły oraz Sokółka ? ul. Osiedle Centrum blok nr 6,

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z furmankami lub przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły i worki. Porządkując mogiły swoich bliskich nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów!