NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVIII-sty Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej racji przed kościołem i w obrębie kościoła zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzona przez młodzież Gimnazjum Nr 1 imienia Jana Pawła II oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce pod opieką ks. Roberta i s. Iwony - Służki.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży z klas VI i VII ze Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Dziś także przeżywamy Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach wypraszajmy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkolnictwa dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej posłudze młodemu pokoleniu. W tej intencji w szczególny sposób będziemy się modlić na wieczornej Mszy św. i różańcu

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

b) we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 40-ta rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II oraz Dzień Papieski w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce, patronalne święto gimnazjalistów.

W programie Dnia Papieskiego: o godz. 8.00 spotkanie przy pomniku św. Jana Pawła II na placu szkolnym, o godz. 8.20 Msza św. w naszym kościele w intencji gimnazjalistów, wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców. O godz. 9.50 uroczysta akademia w szkole. Do wspólnego przeżywania tej uroczystości dyrekcja i uczniowie szkoły serdecznie zapraszają.

We wtorek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

c) w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

d) w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji we czwartek o godz. 14.00 zostanie odprawiona w kaplicy naszego szpitala w Sokółce Msza św. w intencji pracowników sokólskiego ZOZ-u na którą serdecznie zaprasza ks. Kapelan Tomasz Oświeciński.

e) w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana oraz uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Rolniczych imienia mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sokółce. Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników, uczniów oraz absolwentów tej szkoły zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00. Po Mszy św. dalszy ciąg programu jubileuszowego w szkole. Do wspólnej modlitwy w intencji społeczności Zespołu Szkół Rolniczych zapraszamy.

f) w przyszłą niedzielę niedziela misyjna, ewangelizacyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, tygodnia naszej troski i modlitwy za misje. Taca będzie przeznaczona na misje. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży z klas 8 Szkół Podstawowych i III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W zakrystii zapisujemy Wypominki za zmarłych, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w Wypominkach w Dzień Zaduszny zostaną odprawione Msze św. w naszym kościele. Na stoliku w nawie głównej kościoła są wyłożone kartki z nadrukiem do wpisywania zmarłych polecanych w Wypominkach. Prosimy z nich korzystać.

4. Nasza parafia wydała katolicki parafialny kalendarz na 2019 rok, upamiętniając w nim wydarzenia z życia parafii. Można go nabyć w Sali Pielgrzyma, zakrystii i księgarni św. Antoniego. Nabywając ten kalendarz wspieramy finansowo prace remontowe kościoła.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VIII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi.

6. Ks. Prokurator Seminarium Duchownego w Białymstoku zwraca się z serdeczną prośbą do rolników naszej parafii, aby ofiarowali na Seminarium Duchowne, kto ile może warzywa, ziemniaki, zboże, chrzan i dostarczyli je w środę 16.10. na parking przy kościele na godz. 9.00. W zorganizowaniu zbiórki na Seminarium prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

7. Rozpoczęły się już prace porządkowe na cmentarzu. Przypominamy i upominamy, aby porządkując mogiły swoich zmarłych nie zaśmiecać mogił sąsiadów. Z tego powodu są skargi. Pomnikarzy prosimy, aby przy wymianie pomników nie zostawiali gruzu na mogiłach czy przy mogiłach. Taki fakt miał miejsce na III-cim cmentarzu. Kto zostawił gruz po wymianie pomnika niech go zabierze. Nie wyrzucać też śmieci z porządkowanych mogił na posesję sąsiadów cmentarza i nie wyrzucać też krzyży do śmieci. Drewniane krzyże z mogił należy spalić, a betonowe po zdjęciu pasyjki utylizować.