NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, X-ta rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszym kościele i Uroczysty Dzień Eucharystii w Archidiecezji. Główna Uroczystość Dnia Eucharystii o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 11.00, 17.00. nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00.

2.Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na październik:

Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.

3. W tym tygodniu:

a) w czwartek wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, Papieża.

b) w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana, założyciela między innymi Zgromadzenia Sióstr Służek Maryi Niepokalanej, pracujących w naszej parafii. Pamiętajmy o siostrach Służkach w modlitwach wypraszając dla Nich obfitość Bożych łask i nowe powołania do ich zgromadzenia.

W sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Seniorów do Różanegostoku. Rozpoczęcie Pielgrzymki Seniorów w Różanostockim Sanktuarium Mszą św. o godz. 10.00. Seniorów, emerytów i rencistów naszej parafii serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę.

c) w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski, a wraz z tym dniem zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla biednych, a zdolnych uczniów. Taca w przyszłą niedzielę na cele remontowe i konserwatorskie wnętrza kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży klas VI i VII ze Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach wypraszajmy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkolnictwa Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej posłudze młodemu pokoleniu. W tej intencji w szczególny sposób będziemy się modlić na wieczornej Mszy św. i różańcu.

4. Od przyszłej niedzieli zapisujemy wypominki za zmarłych.

5. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu