NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś obchody 98-mej rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej zostanie odprawiona o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym, gdzie są pochowani żołnierze polegli w Bitwie Niemeńskiej w przeważającej mierze Strzelcy Podhalańscy.

W obchodach 98-mej rocznicy Bitwy Niemeńskiej udział weźmie wojsko, przedstawiciele Strzelców Podhalańskich, kompanie honorowe, delegacje służb mundurowych Województwa Podlaskiego, orkiestra wojskowa, parlamentarzyści, władze państwowe, samorządowe, klasy mundurowe, bractwo kurkowe, harcerze.

Po zakończonej Mszy św. hołd pamięci poległym w Bitwie Niemeńskiej według ceremoniału wojskowego przy mogiłach żołnierskich na naszym cmentarzu.

Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i poległych w Bitwie Niemeńskiej wszystkich serdecznie zapraszamy.

Po zakończonych modlitwach i ceremoniale wojskowym na cmentarzu dalszy program uroczystości 98-mej rocznicy Bitwy Niemeńskiej wraz towarzyszącymi imprezami przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego i w kinie „Sokół” przygotowany przez władze naszego miasta.

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek wspomnienie św. św. Wincentego a Paulo, Kapłana i III rocznica śmierci Ks. Prof. Infułata Stanisława Strzeleckiego i rozpoczęcie Nieszporami Eucharystycznymi oraz Mszą św. o godz. 18.00 40-godzinnego Nabożeństwa w naszej parafii. 40-godzinne Nabożeństwo poprowadzi o. Edward ? Redemptorysta.

3. Porządek 40-godzinnego Nabożeństwa:

a) w piątek wspomnienie św. Wacława, Męczennika oraz 10 rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00.

b) w sobotę Odpust św. Michała. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Nadgranicznej Służb Celnych i Granicznych i o godz. 18.00 z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

W sobotę tradycyjnie po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja różańcowa ulicami Sokółki Grodzieńską i Białostocką do Krzyża Pomnika Roku Jubileuszowego, stojącego przy wjeździe do Sokółki od strony Białegostoku.

Swoją obecnością na tej procesji dajemy żywe świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Krzyża oraz do Matki Bożej.

Do uczestnictwa w procesji różańcowej zapraszamy mieszkańców wszystkich sokólskich parafii i okolic wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów oraz śpiewników. Procesja zakończy się Apelem Jasnogórskim przy Krzyżu.

c) w przyszłą niedzielę 7-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła i zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. W tym roku przypada 10-ta rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Będziemy ją obchodzić w niedzielę 7 października jako Archidiecezjalny Dzień Eucharystii. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. o godz. 11.00 koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

Do tej uroczystości przygotowuje nas 40-godzinne Nabożeństwo oraz wieczorna Msza św. wraz z Nabożeństwem Różańcowym i czuwaniem modlitewnym w pierwszym tygodniu października.

5. Módlmy się o Boże błogosławieństwo na czas 40-godzinnego Nabożeństwa i Dzień Eucharystii oraz o dobre przeżycie Nabożeństwa Różańcowego.

6. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

7. Wczoraj ministranci z naszej parafii podczas Zjazdu Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Białostockiej w Kopisku zajęli I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w kategorii Szkoła Podstawowa. Pokonali 10 drużyn, nie przegrali żadnego meczu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.