NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę, o pokój w świecie, za ofiary II-giej wojny światowej w wigilię 79 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Msza św. za Ojczyznę, za ofiary napaści ZSRR na Polskę zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego wszystkich serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym, podczas którego zostaną złożone kwiaty i znicze poświęcone ofiarom zbrodni sowieckiej.

Z racji na zbliżające się Święto św. Stanisława Kostki dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00 program słowno-muzyczny w wykonaniu ERM-u.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona ERM-u, dzieci i młodzieży oraz ministrantów. W naszych modlitwach polećmy św. Stanisławowi Kostce dzieci, młodzież i ministrantów naszej parafii. Do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i ministrantów oraz ERM zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00.

b) w czwartek wspomnienie św. Męczenników Koreańskich.

c) w piątek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

d) w przyszłą niedzielę 98-ma rocznica Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej zostanie odprawiona o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym przy ołtarzu polowym, gdzie znajdują się groby żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej, wśród nich najwięcej poległych Strzelców Podhalańskich. Głównym organizatorem uroczystości rocznicy jest Wojsko Polskie oraz wszystkie służby mundurowe Województwa Podlaskiego.

W roku 2020 zbliża się 100-tna rocznica tej bitwy. Zamiarem organizatorów jest, aby rocznicę Bitwy Niemeńskiej obchodziła cała Polska, tak jak cała Polska obchodzi rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. To tu w Bitwie Niemeńskiej ostatecznie rozstrzygnęły się losy wojny z 1920 r., gdy armia sowiecka została całkowicie pokonana i zlikwidowano wielkie zagrożenie utraty wolności dla Polski.

Bohaterami tego zwycięstwa są tu pogrzebani żołnierze oraz na cmentarzach sąsiednich parafii. To w ich obecności pragniemy przeżywać tę rocznicę na modlitwie, składając im hołd wdzięczności za ofiarę życia, Boga prosząc by duch poległych żołnierzy umocnił w nas jedność i odpowiedzialność za Ojczyznę.

Uroczystości odbędą się według ceremoniału liturgicznego i wojskowego z udziałem władz państwowych, samorządowych, kompanii honorowych, orkiestry wojskowej, harcerzy i zaproszonych gości.

Do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu mieszkańców Sokółki serdecznie zapraszamy.

3. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby remontowe kościoła.

4. Ogromna prośba. Jeżeli ktoś znalazł saszetkę z dokumentami (dowód osobisty, prawo jazdy), prosimy o przyniesienie do zakrystii.