NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Przez cały tydzień będziemy rozważać problemy i cele wychowawcze dzieci i młodzieży i modlić się o Dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla wychowujących i wychowanków. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie w tej intencji. Z tej okazji we wtorek 11 września o godz. 11.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zatroskanych o wychowanie katolickie.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze Szkół Podstawowych.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

Dziś również rozpoczyna kolejny rok formacyjny wspólnota Domowego Kościoła. Wszystkie chętne małżeństwa, które chcą dołączyć do Domowego Kościoła niech zgłaszają się do ks. Jacka Guzowskiego.

8 września minęła 111 rocznica śmierci ks. Dziekana Anzelma Antoniego Noniewicza, który m. in. Rozbudował nasz kościół i jest pochowany w podziemiach naszej kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Ks. Dziekan Noniewicz należał do Zakonu Trynitarzy skasowanego przez cara jako kara za Powstanie Styczniowe. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna kolejny rok formacyjny Mszą św. o godz. 18.00. Po niej zapraszamy na spotkanie na nowej plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do tej wspólnoty.

b) w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi połączone z kolejną rocznicą zwycięstwa pod Wiedniem.

Pierwsze spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca odbędzie się w środę 12 września Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy

c) we czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

d) w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

e) w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

f) w przyszłą niedzielę 400-lecie parafii Przemienienia Pańskiego w Sokolanach o godz. 11.00 na którą zaprasza ks. Proboszcz z Sokolan. Również w przyszłą niedzielę dzień modlitwy za Ojczyznę połączony z wigilią 79 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i poległych w obronie Ojczyzny serdecznie zapraszamy. Po wieczornej Mszy św. w przyszłą niedzielę zostaną złożone wieńce i kwiaty przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 program słowno-muzyczny poświęcony św. Stanisławowi Kostce. Serdecznie zapraszamy.

g) we środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Przypominamy, że Msza św. niedzielna dla dzieci w naszym kościele jest odprawiana o godz. 13.00 i serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkół Podstawowych wraz z ich rodzicami na tę Mszę św.

4. Za złożone ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W ubiegłym tygodniu Matka Generalna Sióstr Eucharystek dokonała jednej zmiany we wspólnocie Sióstr Eucharystek pracujących w naszej parafii została przeniesiona siostra Teresa zakrystianka do posługi w Górze Kalwarii.

Dziękujemy siostrze Teresie za jej posługę w naszej wspólnocie za jej troskę o piękno świątyni, przygotowania do sprawowania liturgii, opiekę nad zakrystią i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz mocy Ducha Świętego w posłudze na nowej placówce.

Do pracy w naszej parafii została skierowana siostra Irena, którą serdecznie witamy i otoczmy Ją naszą życzliwością i modlitwą życząc radosnego posługiwania naszym parafianom i przybywającym do naszego sanktuarium pielgrzymom.