NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna i światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z racji Jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. kanonika Konstantego Mszę św. o godz. 11.30 odprawi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski wraz z dostojnym księdzem jubilatem Konstantym. Do wspólnej modlitwy w intencji ks. kanonika jubilata serdecznie zapraszamy.

Po sumie i adoracji Najświętszego Sakramentu procesja eucharystyczna.

O godz. 11.00 ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze z udziałem delegacji naszej parafii.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na wrzesień:

Aby młodzi na kontynencie afrykańskim mieli dostęp do edukacji i pracy w swoich krajach oraz o błogosławieństwo Boże na zbliżające się 40-godzinne Nabożeństwo połączone z Dniem Eucharystii i Odpustem św. Michała w naszej parafii.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora i rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. Pragniemy z Bogiem i Maryją rozpocząć ten kolejny nowy rok. Dlatego dziś na wszystkich Mszach św. spowiedź dzieci, młodzieży i pracowników oświaty. Zaprośmy Pana Jezusa do współpracy na ten nowy rok.

W poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęcie roku formacyjnego grupy Matki w Modlitwie. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Matek w Modlitwie w sali na nowej plebanii. Chętnych należeć do tej wspólnoty serdecznie zapraszamy. Opiekunem grupy jest ks. Piotr Radkiewicz.

b) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi.

Również w czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynają kolejny rok formacyjny ministranci z naszej parafii. Po Mszy św. zbiórka w salce ministranckiej na nowej plebanii.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca i rozpoczęcie roku formacyjnego Akcji Katolickiej. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Pielgrzyma.

XVIII-ty Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku w piątek 7 września. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła p. w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę św. odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy św. serdecznie zapraszamy Sybiraków i ich rodziny oraz młodzież szkolną i wszystkich chętnych.

W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie (Oaza) w naszej parafii Msza św. o godz. 18.00. Po tej Mszy św. spotkanie młodzieży w Sali na starej plebanii. Nowe osoby w Oazie mile widziane. Serdecznie zapraszamy. Opiekunem Oazy jest ks. Robert.

d) w sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.

e) w przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania. Dlatego podczas Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła, natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W przyszłą niedzielę Dożynki Gminne w Starej Rozedrance o godz. 11.00.

4. Za złożone ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Pierwsze spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca odbędzie się w środę 12 września Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.