NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
X Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś w X Niedzielę Zwykłą przezywamy I rocznicę święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego połączona z I rocznicą Jego ingresu do Białostockiej Katedry. W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowinaszemu Metropolicie obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu naszej Archidiecezji.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację wnętrza kościoła, zwłaszcza ołtarza głównego. Natomiast przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

b) w środę Odpust św. Antoniego w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna. Błogosławieństwo dzieci
z racji Odpustu po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

Z okazji Odpustu przy kaplicy św. Kazimierza będą przyjmowane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Antoniego. Zachęcamy też do nabywania świec wotywnych i modlitwy do św. Antoniego polecając w modlitwie swoje intencje Bogu przez pośrednictwo św. Antoniego. Świece będzie można nabywać przy ołtarzu św. Anny.

Wyjątkowo w tym roku z racji remontu głównego ołtarza, nie będzie możliwości obchodzenia tego ołtarza ze świecami. Przepraszamy za utrudnienia.

Bractwo św. Antoniego prosimy o pomoc przy obsłudze świec i wiernych. Wszystkim uczestnikom Odpustu życzymy jak najobfitszych łask za przyczyną św. Antoniego i zapraszamy na Odpust.

Z racji Odpustu św. Antoniego po Mszy św. o godz. 11.30 będą poświęcone chlebki ku czci św. Antoniego, które można będzie wziąć dla rodziny.

c) w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

d) w sobotę o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, na którą serdecznie zapraszamy.

e) w przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry Pallotynki pracujące na misjach, które podzielą się z nami doświadczeniem pracy misyjnej i poproszą o ofiarę na misje, które będą zbierane przed kościołem do puszek.

3. W zakrystii i przed kościołem do nabycia „Drogi Miłosierdzia”.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” dla kółka Różańcowego Pana Kazimierza Zajkowskiego za złożoną ofiarę na ten cel.

5. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na II-gie półrocze 2018 r.