NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz Dzień Dziękczynienia za Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i Nabożeństwie Czerwcowym Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Mszę św. o godz. 8.30 odprawi dziś ks. Kamil Przymierski, neoprezbiter. Po Mszy św. ks. Kamil Przymierski udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki. Zapraszamy na tę Mszę św.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po wieczornej Mszy św. nie będzie procesji mimo, że przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Procesja odbędzie się po sumie.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na czerwiec:

Aby portale społecznościowe promowały solidarność i uczyły poszanowania drugiego człowieka w jego odmienności.

3. W tym tygodniu: przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja wokół kościoła. Do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży.

a) w poniedziałek o. Feliks, Werbista z Kleosina wraz ze swoimi współbraćmi, księżmi werbistami będzie obchodził Jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Mszę św. jubileuszową ojcowie jubilaci odprawią w naszym sanktuarium pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Ciereszko o godz. 11.00. Dostojnych jubilatów otoczmy naszą modlitwą biorąc udział w tej Mszy św.

b) we wtorek wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.

c) w środę Bierzmowanie młodzieży klas III-cich gimnazjalnych z naszej parafii. Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki we środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, rodziców i chrzestnych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi we wtorek o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania w kościele.

Z racji Bierzmowania Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę zostanie odprawiona o godz. 17.30. Po Mszy św. Nieszpory Eucharystyczne, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja, którą poprowadzi ks. Abp Tadeusz Wojda.

Odpowiedzialnym za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Robert Matys i s. Iwona Służka.

d) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała według następującego porządku: o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe, Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, święcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Uczestników procesji, którzy gorliwie będą uczęszczać na Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała czeka słodka niespodzianka.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne młodzieży klas VII SP i II Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

f) w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

g) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację wnętrza kościoła, zwłaszcza ołtarza głównego.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia „Drogi Miłosierdzia”.

5. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na II-gie półrocze 2018 r.