NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Świętej

| dodał:

1.Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkół Podstawowych naszej parafii będą przezywały I Rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Ośrodka „Metanoia” pod nazwą „Kilometry Dobra”.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

We wtorek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zużyty sprzęt: np. pralki, telewizory, komputery itp. należy złożyć na parkingu przykościelnym w oznaczonym miejscu do godz. 11.30. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na misje. Zbiórkę prowadzi firma Green Office Ecologic we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

b) w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

c) w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, po zakończeniu Procesji i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Intencje mszalne zapisane na godz. 10.00, będą odprawione o godz. 10.00 w kościele Wniebowzięcia NMP przy ulicy Targowej.

Główną Mszą św. Bożego Ciała będzie Msza św. o godz. 10.00 z udziałem obu parafii: Wniebowzięcia NMP i naszej św. Antoniego, odprawiona w kościele Wniebowzięcia NMP przy ulicy Targowej w Sokółce.

Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy wspólna Procesja Eucharystyczna ulicami Sokółki do czterech ołtarzy następującą trasą: od kościoła Wniebowzięcia NMP ulicą Targową, Sikorskiego, Mickiewicza, Grodzieńską przez dzwonnicę do Krzyża Misyjnego na placu przy naszym kościele.

Ołtarze na trasie Procesji przygotowują obie parafie. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: pierwszy przy ul. Sikorskiego, przy tym samym bloku co zawsze ? naprzeciwko Starostwa i przy Krzyżu Misyjnym na placu przy kościele. Pozostałe dwa ołtarze przygotowuje parafia Wniebowzięcia NMP.

Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem wdzięczności za tę Obecność.

Uczestników Procesji prosimy o przygotowanie się do Procesji. Należy zadbać o sprzęt procesyjny i o stroje. W Procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Sprzęt procesyjny ? chorągwie i feretrony trzeba przewieźć do kościoła Wniebowzięcia NMP przy ul. Targowej przed Mszą św. o godz. 10.00.

Nad przebiegiem i porządkiem procesji niech czuwają służby porządkowe i harcerze. Młodzież żeńską prosimy o zgłaszanie się do trzymania wstążek przy chorągwiach, a młodzież gimnazjalną do bierzmowania w tym roku do niesienia sztandarków różańcowych. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji udekorować mieszkania i domy. Sklepy niech będą pozamykane w dniu Bożego Ciała.

Po zakończeniu Procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Podczas Oktawy po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Czerwcowym oraz procesją dookoła kościoła.

Do udziału w nabożeństwach Oktawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci i młodzieży.

We czwartek na Boże Ciało o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Po Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Nabożeństwa Majowego.

d) w piątek wspomnienie św. Justyna, pierwszy piątek miesiąca, Międzynarodowy Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństwa Czerwcowego. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a niedzielę i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawienia Nabożeństwa Czerwcowego w rodzinach czy też we wspólnocie wiejskiej przy kapliczkach lub krzyżach.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszej parafii zapraszamy dzieci i ich rodziców w piątek na Mszę św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne młodzieży klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

W sobotę odbędzie się VIII-ma Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego o godz. 11.00, a zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenie dzieci Chrystusowi Eucharystycznemu. Po Mszy św. dalszy program na Sokólskim Stadionie.

Do uczestnictwa w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii i całej Sokółki oraz dekanatu sokólskiego, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię św. Dzieci przychodzą w strojach pierwszokomunijnych na godz. 10.00. Spowiedź tych dzieci w pierwszy piątek miesiąca.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do obsługi młodych pielgrzymów. Potrzebne będą służby porządkowe i medyczne. Na czas pielgrzymki parking przykościelny będzie zarezerwowany dla autokarów przywożących dzieci pierwszokomunijne z Archidiecezji.

W sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim. Wszystkich, którzy chcą pomóc jako wolontariusze prosimy, aby zgłosili się do ks. Jacka i ks. Roberta.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i Nabożeństwie Czerwcowym Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Mszę św. o godz. 8.30 w przyszłą niedzielę odprawi ks. Kamil Przymierski, noeprezbiter, jako diakon posługujący w czasie wakacji w naszej parafii. Po Mszy św. ks. Kamil udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki. Zapraszamy na te Mszę św.

Przyszła niedziela to również Dzień Dziękczynienia za świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Z tej racji przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z bloku Osiedle Centrum 3 za ofiarę złożoną na ten cel.

„Bóg zapłać” rodzinom Jarosz i Kondrat, którzy z racji pogrzebu śp. Ireny Jarosz zamiast kupować kwiaty i wieńce pogrzebowe złożyli ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Irenę Jarosz zostanie odprawiona w poniedziałek 28 maja o godz. 6.30.