NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkół Podstawowych naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Niech to będzie dzień radości całej naszej parafii otwarty na działanie Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek drugi Dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Dzień Chorych w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 dla dzieci i 18.00.

Msza św.o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji chorych naszej parafii, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź chorych w kościele o godz. 9.45. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa.

b) w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tegoroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów naszej Archidiecezji odbędzie się w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w naszym kościele z udziałem kapłanów i biskupów całej Archidiecezji Białostockiej.

Rozpoczęcie Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów o godz. 14.00. Prosimy wiernych naszej parafii o modlitwę w intencji naszych kapłanów, wszystkich kapłanów, biskupów oraz Arcybiskupów całej naszej Archidiecezji.

W programie tego Dnia Modlitw:

konferencja duchowa,

adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nieszporami Eucharystycznymi i Nabożeństwem Majowym.

Do udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami i biskupami wszystkich serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium. We czwartek przypada też dzień modlitwy za Kościół katolicki w Chinach.

c) w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana oraz Dzień Matki. Naszym kochanym mamom żyjącym i nieżyjącym w tym dniu złóżmy dar modlitwy i wdzięczności.

W sobotę w Archikatedrze Białostockiej o godz. 11.00 święcenia kapłańskie diakonów naszej Archidiecezji, wśród nich diakona Kamila Przymierskiego, który pełnił posługę diakońską w czasie wakacji w naszej parafii. Naszą modlitwą otoczmy nowowyświęconych kapłanów.

d) w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej Przenajświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę I Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci przeżywających I Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Ośrodka „Metanoia” organizowana przez Caritas naszej Archidiecezji pod nazwą „Kilometry Dobra”.

3. Informujemy, ze dnia 29 maja do godz. 11.30 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) na parkingu przykościelnym. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na cele misyjne.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłą niedzielę na tacę i w ubiegłym tygodniu indywidualnie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.