NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i VI Niedziela Wielkanocna. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i ich rodzin na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Po sumie i Nabożeństwie Majowym Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Pomóż im”.

2.Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych:

Aby świeccy, poprzez wykorzystanie własnej kreatywności, wypełniali swoją szczególną misję w służbie wyzwaniom współczesnego świata.

3. W tym tygodniu:

a) we wtorek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i naszego Księdza Dziekana o których pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając im obfite Boże łaski.

Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

b) w piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

c) w sobotę obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce. W programie obchodów: o godz. 10.00 Msza św. w naszym kościele pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Po Mszy św. kontynuacja programu uroczystości jubileuszowych na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Grodzieńskiej 43 w Sokółce.

Na powyższe uroczystości jubileuszowe zaprasza Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

d) w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku z tą uroczystością w poniedziałek, wtorek i środę w tym tygodniu przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące.

W poniedziałek o dobre urodzaje będzie odprawiona procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o godz. 17.30, we wtorek i środę o dobre urodzaje będziemy się modlić podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont wnętrza kościoła.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła.

5. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

6. Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.