NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej racji gościmy dziś w naszej parafii alumnów AWSD w Białymstoku, którzy będą z nami modlić się i zbiorą ofiary na Seminarium Duchowne w Białymstoku. Jak zawsze niech nasze serca i dłonie będą otwarte w tej sprawie.

Dziś po każdej Mszy św. w kaplicy św. Kazimierza są zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego, o zdrowie i ocalenie dobytku, a po sumie zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

Dzisiejsza niedziela to Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej oraz 39 rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji ks. Abp Edwarda Ozorowskiego, któremu w modlitwie wypraszajmy obfite Boże łaski.

Msza św. o godz. 11.30 dziś zostanie odprawiona w intencji żołnierzy AK obwodu sokólskiego. Po Mszy św. rekonstrukcja ujawnienia żołnierzy AK obwodu sokólskiego.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele będzie odprawiane przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św., a niedziele i święta również po sumie.

Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy okazji majowego zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do codziennego uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

b) w środę wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

c) w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. program patriotyczny. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów. W czwartek nie będzie spotkania młodzieży klas VII SP i II Gimnazjum.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

d) w piątek wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków oraz pierwszy piątek miesiąca. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę strażakom. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne młodzieży klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Uroczyste obchody Święta Strażaków odbędą się w Sokółce 6 maja w niedzielę.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę XXV Piesza Pielgrzymka mężczyzn do Krypna.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie i Nabożeństwie Majowym Procesja Eucharystyczna. Msza św. o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i ich rodzin na którą serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Pomóż im” z przeznaczeniem na prowadzenie Domowego Hospicjum dla dzieci.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła.