NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Naszą modlitwa wspierajmy wszystkich powołanych do Służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

2. W tym tygodniu:

przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego i trwamy w atmosferze Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości.

a) w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

b) w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. Będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

c) we wtorek Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku. Porządek Mszy św. Według dnia powszedniego.

Z racji Uroczystości św. Jerzego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w kaplicy św. Kazimierza będą zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o zdrowie i ocalenie dobytku, a po sumie zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

d) w środę Święto św. Marka Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje. W związku z tym we środę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 odbędzie się procesja przebłagalna z modlitwą o dobre urodzaje do Krzyża Misyjnego. Natomiast Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę zostanie odprawiona po wieczornej Mszy św.

e) w czwartek  w naszym kościele dzień skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej.

W programie:

godz. 17.00 ? adoracja Najświętszego Sakramentu,

godz. 17.30 ? Nieszpory Eucharystyczne,

godz. 18.00 ? Msza św.

Po Mszy św. konferencja w Sali Pielgrzyma, prowadzona przez ks. Prałata Tadeusza Żdanuka.

f) w przyszłą niedzielę ? Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej oraz 39 rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji ks. Abp Edwarda Ozorowskiego, któremu w modlitwie wypraszajmy obfite Boże łaski.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ASWD w Białymstoku.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.