NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto Miłosierdzia Bożego

| dodał:

1.Dziś II-ga Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 15.00. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na remont wnętrza kościoła.

Dziś z racji Święta Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, uwrażliwiający nas na potrzeby duchowe i materialne naszych bliźnich. Osoby będące w potrzebie materialnej będziemy mogli wesprzeć składając ofiarę do skarbonki wystawionej w kościele przy ołtarzu św. Michała.

2.W tym tygodniu:

a)w poniedziałek ? Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. O godz. 21.00 ? Apel Jasnogórski.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia, w którym dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za grzechy dzieciobójstwa. W tym dniu wiele osób w naszej Ojczyźnie podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób uratować poczęte życie ludzkie w łonie matki od zabójstwa.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Są wyłożone w kościele specjalne druki Duchowej Adopcji, które wypełniamy i składamy przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Główne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada I rocznica ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Dlatego Msza św. o godz. 18.00 w poniedziałek odprawi Jego Ekscelencja ks. Abp Senior Edward Ozorowski. W tej Mszy św. zakończonej adoracją Eucharystii weźmie udział Sokólska Kapituła Kolegiacka Najświętszego Sakramentu.

Do wspólnego uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w I rocznicę ustanowienia Sanktuarium Eucharystycznego wszystkich serdecznie zapraszamy. Mężczyzn z naszej parafii zapraszamy do Bractwa Najświętszego Sakramentu. Zapisy w zakrystii.

a)we wtorek ? w VIII-mą rocznicę katastrofy smoleńskiej o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej i ich rodzin oraz za pomordowanych w Katyniu polskich oficerów i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy w tych intencjach serdecznie wszystkich zapraszamy. Po zakończonej Mszy św. hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym.

b)we czwartek ? przypada 37-ma rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji ks. Abp Seniora Stanisława Szymeckiego i 1 rocznicę prekonizacji Jego Ekscelencji ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Obu Arcybiskupom w tym dniu złóżmy dar modlitwy.

c)w przyszłą niedzielę ? po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży klas III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania.

3.Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” rodzinie Biziuk, która z racji pogrzebu śp. Jadwigi Zalewskiej-Biziuk w miejsce kwiatów i wieńców pogrzebowych złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za sp. Jadwigę Zalewską-Biziuk została odprawiona w czwartek 5 kwietnia o godz. 6.30.