NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zmartwychwstanie Pańskie

| dodał:

1.Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00, a następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2.Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca na KUL i Centrum Pastoralno ? Katechetyczne w Białymstoku.

3.We wtorek, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych,jeśli dopisze pogoda o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa. Na cmentarz udajemy się prywatnie.

4.Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się przez 8 dni, czyli Oktawę. Pragniemy wypełnić te dni Oktawy uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie ma postu.

5.We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych SP i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Kto odprawia pierwsze piątki i pierwsze soboty i nie popełnił grzechu ciężkiego od spowiedzi rekolekcyjnej może przyjąć Komunie Świętą bez spowiedzi.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7.W przyszłą niedzielę, Święto Bożego Miłosierdzia i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia koronką i Mszą św. o godz. 15.00. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia ? tygodnia szczególnej naszej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej. Swoim darem dla ubogich naszej parafii będziemy mogli podzielić się składając ofiarę pieniężną do puszki przy ołtarzu św. Michała.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Spotkanie Wielkanocne na placu przed Kinem „Sokół” na które zaprasza Burmistrz Sokółki. W tym czasie w naszym kościele będzie trwać zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

8.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu kościoła i sprzątaniu wokół kościoła. Dziękujemy służbie kościelnej.

„Bóg zapłać” Siostrze Teresie, Panu Maciejowi, Panu Marianowi, Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy.

Szczególne słowa podziękowania składamy ks. Robertowi i ks. Jackowi, głównym projektantom Grobu Pańskiego i jego wykonawcom oraz osobom dla nich pomagającym.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i remont kościoła dla Kółek Różańcowych, osobom indywidualnym i od rodzin.

Bractwu św. Antoniego dziękujemy za posługę podczas Liturgii Triduum Paschalnego oraz czuwanie modlitewne przy Chrystusie.

„Bóg zapłać” Służbie Liturgicznej Ołtarza z ks. Andrzejem na czele, scholi młodzieżowej, harcerzom, Panu Organiście i chórowi kościelnemu za czynny udział w Liturgii.

9.Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystus ? Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!