NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa

| dodał:

1.Dziś Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.

Dziś przypada I rocznica ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, która wraz z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia.

Już tradycyjnie, dziś po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym.

Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

Od dziś wszystkie nabożeństwa w naszym kościele będą odbywały się według czasu letniego.

2.Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje nasze myśli i przeżycia na Triduum Paschalnym ? uobecniającym mękę, śmierć
i zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele:

a)Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00,

b)Wielka Sobota o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek nie będzie Nieszporów Eucharystycznych.

W czasie Triduum Paschalnego Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

3.W Wielki Czwartek o godz. 9.00 rano w Bazylice Metropolitalnej
w Białymstoku Msza św. Krzyżma i poświęcenie Olejów. W tej Mszy św. w Bazylice biorą udział kapłani i ministranci całej Archidiecezji. Przewodniczy ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

Nasi ministranci udadzą się na tę uroczystość do Białegostoku autokarem z ks. Andrzejem.

4.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i tradycyjnie przedłuża się go na Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce Droga Krzyżowa w kościele.

5.W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z księżmi.

W Wielką Sobotę na wieczorne nabożeństwo o godz. 19.00 przynosimy świece. Ze świecami uczestniczymy w Liturgii Światła i Obrzędzie Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

6.W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele ? Ciemna Jutrznia ? modlitwa Kościoła psalmami. Zapraszamy.

7.Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano od godz. 7.00 do 8.00. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi i Mszy św. rano.

8.W Wielki Czwartek i Wielki Piątekadoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
i Grobie po wieczornym Nabożeństwie będzie trwać do godz. 24.00.

Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia prowadzona przez dzieci i młodzież będzie przebiegać według porządku ustalonego z katechetami.

9.W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania adoracja całą noc. Do adoracji Pana Jezusa podczas Triduum Paschalnego wszystkich serdecznie zapraszamy.

10.W przyszłą niedzielę ? Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. Procesja i Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 chrzest dzieci.

Uczestników procesji prosimy o przygotowanie się do procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

11.„Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby remontowe naszego kościoła i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12.W zakrystii do nabycia świece Paschałki.

13.Ze względu na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nowenny Eucharystycznej została przeniesiona na II niedzielę kwietnia, na Niedzielę Miłosierdzia Bożego.