NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś V-ta Niedziela Wielkiego Postu, dzień imienin ks. Abp Seniora Edwarda Ozorowskiego i rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafialnej wspólnocie.

Rekolekcje poprowadzą dla dzieci ks. Mariusz Borys, dla młodzieży: ks. Karol Swatkowski dla dorosłych o. prof. KUL Ireneusz Ledwoń, franciszkanin.

Msza św. z okazji imienin ks. Abp Seniora Edwarda Ozorowskiego zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji najdostojniejszego solenizanta.

Dziś w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu w Sokółce po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.00 zostanie przedstawiona Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek na którą zaprasza ks. Proboszcz Zielonego Osiedla.

2. W tym tygodniu: przez cały tydzień będą trwały Rekolekcje Wielkopostne według następującego programu:

a) w poniedziałek, wtorek i środę Rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Przez te trzy dni:

dzieci ze Szkół Podstawowych ? zajęcia rekolekcyjne będą miały w kościele w godz. 8.00 ? 10.15 i będą podzielone na 2 grupy: I grupa ? klasy 0-III, II grupa ? klasy IV-V,

młodzież z klas VI-VII Szkół Podstawowych i Gimnazjum ? zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 10.30 ? 12.00,

młodzież ze Szkół Średnich ? zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 12.30 ? 13.30,

młodzież studiująca i pracująca ? rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

Nabożeństwo Pokutne i Spowiedź dzieci i młodzieży w poniedziałek.

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w ramach programu rekolekcyjnego we wtorek.

W tym tygodniu w sobotę nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży, a dla dzieci Drogi Krzyżowej nie będzie w piątek.

b) we czwartek, piątek i sobotę Rekolekcje dla dorosłych. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00.

Z racji rekolekcji w czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 11.30, a w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w czasie rekolekcji po ostatniej Mszy św. przed południem do wieczornej Mszy św. We czwartek Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30.

W piątek, po Mszy św. wieczornej, Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. Gorzkie Żale o godz. 16.30.

W czasie rekolekcji są przewidziane konferencje stanowe dla kobiet w czwartek po wieczornej Mszy św., a dla mężczyzn w sobotę po wieczornej Mszy św.

Zakończenie Rekolekcji w Niedzielę Palmową.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, a także zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Rekolekcje to szczególny czas naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i sakramentalną spowiedź. Kapłani będą spowiadać podczas wszystkich zajęć rekolekcyjnych. Dlatego serdecznie prosimy o przystąpienie do spowiedzi podczas Rekolekcji, gdy będzie więcej kapłanów.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień.

Jutro w poniedziałek dzień imienin ks. Józefa Jaromy, ks. Józefa Chitruka, ks. dziekana seniora Józefa Kuczyńskiego. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

c) w przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00.

Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

W przyszła niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Dlatego od przyszłej niedzieli wszystkie nabożeństwa w naszym kościele będą odprawiane według czasu letniego, a Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

3. W sobotę Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy w sobotę od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”. W zakrystii można także nabyć świece „Paschałki” na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabycia tych świec.

5. W przyszłą niedzielę 25 marca przypada I rocznica ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Stało się to w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ponieważ w tym roku 25 marca mamy Niedzielę Palmową, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Dlatego też I rocznica ustanowienia Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w naszym kościele będziemy obchodzić w poniedziałek 9 kwietnia. O szczegółach tej rocznicy będziemy informować.

6. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” Chomko z racji pogrzebu śp. Krzysztofa Chomko w miejsce kwiatów i wieńców pogrzebowych złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Krzysztofa Chomko zostanie odprawiona 27 marca we wtorek o godz. 6.30.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę na remont kościoła. Na ten cel zebrano kwotę 10.822 zł, 5?, 1,5?.